فرهنگی ، اجتماعی
اهميت ماشين عروس

يكي از مشكلاتي كه بسياري از دامادها هنگام برگزاري مراسم عروسي با آن مواجه هستند، توجه داشتن به اصل «فاميل‌كش» بودن كليه مراحل است. يعني داماد بايد كل فاميل و خاندان را از همان لحظه ورود، له كند تا مورد حمايت خانواده عروس قرار گيرد و سال‌ها از خدمات ارزنده آن‌ها بهره‌مند شود. البته هيچ تضميني وجود ندارد كه اين حمايت تا چه مدت دوام داشته باشد، اما در هر حال بايد آن را جدي گرفت.

 
 

در ايران از آنجا كه كيفيت شام و نرمي جوجه‌ها و قطر كباب و ميزان خنكي نوشابه‌ها و رنگ كت پدر داماد هم در نظر بسياري از اعضاي خاندان عروس جلب توجه مي‌كند، مي‌توان به اهميت اتومبيل عروس نيز پي برد. پس اگر داماد هستيد، بايد در انتخاب صحيح آن دقت لازم را مبذول داريد.
 


ماشين عروس های چند منظوره؛ از رساندن عروس و داماد تا در آوردن چشم و چال فامیل!

بعضي عروس‌خانم‌ها دوست ندارند در رويايي‌ترين شب زندگي‌شان سوار اتومبيل مردم شوند و به خودروي شخصي خود داماد بسنده مي‌كنند. گاهي اوقات نيز اتومبيل بستگان دور و نزديك به ياري دامادهايي مي‌رسد كه يا خودشان خودرو ندارند، يا امكانات موجود برايشان كافي نيست.

 


 

انتخاب خودروي عروس در كشورهاي ديگر هم به همين صورت است، اما با اين تفاوت كه قرار نيست داماد چشم ديگران را از كاسه در بياورد. عروس و داماد با يكديگر رايزني مي‌كنند و به اين نتيجه مي‌رسند كه با اتومبيل خودشان، دوست‌شان و يا در نهايت يك ليموزين در مراسم حاضر شوند.
 


تب براي ماشين شاسي دراز

ليموزين كه در ايران بيش‌تر با نام «ماشين شش در» شناخته مي‌شود، گزينه مناسبي براي اتومبيل عروس نيست. طراحي زشت اين خودروها كه در اصل تقليد از خارجي‌ها بوده، همين تعبير را در ذهن مهمان‌هاي مراسم ازدواج‌تان تداعي خواهد كرد: «نيگا كن! رفته ليموزين اجاره كرده، اون‌وقت عروسي‌اش را توي پاركينگ خونه عمويش گرفته! واي.. واي...! خارجي! باكلاس!... هپي وِددينگ!».

هرچند يك دستگاه ليموزين شاسي بلند لوكس واقعي نيز در ايران وجود دارد كه مي‌تواند دهان تمسخركنندگان را ببند، اما اجاره آن براي 10 ساعت با راننده، يك ميليون و 200 هزار تومان را از جيب‌تان خارج مي‌كند و به ازاي هر ساعت اضافه‌كاري، بايد مبلغ 120 هزار تومان در جيب راننده بگذاريد. همچنين با توجه به دشواري رانندگي با ليموزين، هرگز نمي‌توانيد آن را بدون راننده كرايه كنيد.

 


 
 
در سال 1376، مرکز تحقیقات ایران خودرو موظف شد برای تردد سران کشور‌های اسلامی در تهران، نخستين‌ سري ليموزين داخلي را توليد كند. كارشناسان اين شركت، خودروي پژو 405 را انتخاب كردند و نقشه آن را در اتوكد باز نمودند و طول شاسي و ارتفاع سقف را كمي كشيدند تا تبديل به ليموزين شود.

دو سال بعد از برگزاري اجلاس سران کشور‌های اسلامی و بلااستفاده ماندن ليموزين‌هايي كه نماد اشرافي‌گري و لوكس‌گرايي بود، تعدادي از آن در یک مزایده به متقاضيان حقيقي فروخته شد. از آنجا كه پژو 405 خيلي قديمي است، صاحبان جديد ليموزين‌هايشان به پرشیا تبدیل كردند و اكنون در سه زنگ سفيد، مشكي و نقره‌اي در شهر مشاهده مي‌شود.

 

 

چون در سال 76 قرار بود اين خودروها فقط براي مدتي محدود مورد استفاده قرار گيرند، مقاومت اجزاي شاسي نيز بر همين اساس طراحي شده بود. اما با فروخته شدن آن‌ها، پس از مدتي شاسي ضعف خود را آشكار كرد. به همين علت است كه امروز بسياري از اين ليموزين‌ها به عارضه انحناي شاسي مبتلا هستند.چگونه اتومبيل لوكس اجاره كنيم

دوراني كه ليموزين خودرويي بسيار لوكس و منحصر به فرد محسوب مي‌شد، سپري شده است. امروز اتومبيل‌هاي سدان و شاسي بلندي اجاره داده مي‌شوند كه «ماشين شش در» بايد جلو برود و برايشان بوق بزند و راه را باز كند. شما در صورت اجاره خودرو با راننده، ديگر نياز به گذاشتن وثیقه نداريد. اما اگر مي‌خواهيد خودتان پشت فرمان بنشينيد، مجبور خواهيد بود يک فقره چک به انضمام یک سند، تحويل دهيد. در صورتی که قيمت اتومبيل مورد نظرتان بيش‌تر از 100 میلیون تومان باشد، بايد 2 فقره چک روي ميز بگذاريد. اگر در آنجا ميزي نبود، چك را كف دست اجاره‌دهنده بگذاريد. اگر دست‌هاي او كثيف بود، داخل جيبش بگذاريد. اگر جيب نداشت، روي طاقچه بگذاريد (موسسه‌اي كه ميز آنجا نيست و صاحبش هم جيب ندارد و دست‌هايش هم كثيف است، حتما طاقچه دارد!).

 


 

تقسيم‌بندي اتومبيل‌هاي عروس

از آنجا كه تعداد كمي از اتومبيل‌هاي لوكس موجود است و موسسات متعددي مجبور هستند در نوبت استفاده از آن باشند، براي كرايه بايد حداقل از دو هفته قبل قرارداد را منعقد كنيد. خودروهاي اجاره‌اي به سه گروه: 1) معمولي، 2) لوكس و 3) چشم‌كوركن تقسيم مي‌شوند. براي نمونه، پژو 206، زانتيا و مزدا و حتي ماكسيما در رده معمولي قرار دارند. اتومبيل‌هاي بنتلي، لامبورگيني، هامر و كرايسلر از لوكس‌ترين ماشين عروس‌ها هستند.نبش قبر فرسودگان

يكي از راه‌هاي جديد كسب درآمد، نبش قبر خودروهاي فرسوده كلاسيك است. برخي دلالان، اتومبيل‌هاي فسيلي كه در پاركينگ خانه‌ها يا گوشه باغ‌ها خاك مي‌خورد را از وراث مي‌خرند و پس از بازسازي فني و تميز كردن بدنه، آن را به صاحبان بنگاه‌هاي اجاره اتومبيل مي‌فروشند.

 


 

با چقدر پول چي اجاره مي‌دهند

هزينه كردن براي ماشين عروس، بي‌فايده‌ترين بخش مراسم ازدواج است، چون نه در شكم مهمان‌ها مي‌رود و نه در شاد كردن آن‌ها سهمي دارد. حداقل كاش همان هزينه صرف لباس شود. اين داستان هميشه تكرار مي‌شود كه آقاي داماد كمي در اتوبان رانندگي مي‌كند، سپس به آرايشگاه مي‌رود، عروس سوار مي‌شود، به باغ مي‌روند و از آنجا راهي تالار مي‌شوند. تمام اين مراحل بيش‌تر از چند ساعت طول نمي‌‌كشد، اما بعضي‌ها حاضر هستند براي هيجان بخشيدن به آن، پول بيش‌تري خرج كنند. با توجه به اين كه حداقل زمان در اختيار گرفتن خودرو 10 ساعت است، براي اجاره اتومبيل عروسي كه فاميل‌كش باشد، بايد هزينه‌هاي زير را ضربدر 10 كنيد:

خودروهاي كلاسيك: 450 هزار تومان

ليموزين خارجي: يك ميليون و 200 هزار تومان

ب.ام.و X6: يك ميليون و 300 هزار تومان

سري 7 ب.ام.و: 550 هزار تومان

مرسدس كروك: 450 هزار تومان

بنتلي: 400 هزار تومان

لامبورگيني: يك ميليون و 300 هزار تومان

كرايسلر: 550 هزار تومان

هامر: 650 هزار تومان

سانتافه: 140 هزار تومان

 

 

چسباندن گل روي اتومبيل

پس از انتخاب اتومبيل عروس، گل‌آرايي آن مشكل بعدي داماد است. گل‌آرايي عبارت است از گذاشتن گل روي كاپوت و صندوق‌عقب كه به شيوه‌هاي گوناگون صورت مي‌پذيرد. البته نبايد فراموش كرد كه تزئينات ماشين عروس، با سلقيه شخص عروس ارتباط تنگاتنگي دارد و بعضي‌ها خودشان تحت ليسانس عروس خانم، طرح زينت‌كاري را اجرا مي‌كنند.

عجيب‌ترين و نادرترين ماشين عروس، پرايدي بود كه در تهران، تمام بدنه و شيشه‌هايش را به عسل آغشته كرده و سپس هزاران پر مرغ كه داخل بالش از آن استفاده مي‌شود را روي اتومبيل چسبانده بودند. برخي هم از بادكنك يا عروسك استفاده مي‌كنند. اما در هر حال اگر شما به يك گل‌فروشي مراجعه كنيد، آن‌ها بابت نصب يك پاپيون ساده كه تركيبي از گل و تور سفيد است، مبلغ 180 هزار تومان از شما پول مي‌گيرند.

 

 

هرچند گل‌آرايان كار خاصي انجام نمي‌دهند، اما دامادهايي كه مي‌خواهند چشم و چال خانواده عروس را در بياورند، تزئين اتومبيل را به گلفروشي‌هاي معروف مي‌سپارند و بابت يك متر چسب نواري و 30 شاخه گل و 80 سانتي متر مفتول فلزي و يك كيلوگرم اسفنج، از 100 هزار تومان تا 600 هزار تومان مي‌پردازند.داماد چاره‌اي ندارد

از آنجا كه اكنون ازدواج براي خيلي‌ها تبديل به نان شده و با تيغ و سرنگ به جان داماد مي‌افتند و از طرف ديگر چشم و هم چشمي و ضرورت فاميل‌كشي و در آوردن چشم و چال فاميل تبديل به يك رسم واجب شده، بنابراين هيچ اخطار و هشدار و تذكري نمي‌تواند جمعيت دامادان را از هزينه‌هاي گزاف و بيهوده منصرف كند. اين گزارش هم همينجوري نگاشته و منتشر شده است و اعتبار ديگري ندارد.

 

برگرفته از عصر ایران


+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اردیبهشت 1391ساعت 13:9  توسط ماهان | 

از افراد زیر 16 سال تقاضا میکنم برای خواندن این مطلب از والدین خود اجازه بگیرند.

معنای بکارت چیست؟

 فرایند شکل گیری پرده بکارت به چه صورت است؟ اندام جنسی جنین در مراحل اولیه رشد کاملاً بسته ‌است و به مرور لایه‌های پوستی به صورت ناقص از هم جدا می‌شوند و پرده? بکارت را تشکیل می‌دهند. بکارت شکل ثابتی ندارد و در بسیاری از زنان نیز از ابتدا وجود ندارد و به مرور تشکیل می شود. در صورتی که در مرحله قبل از تولد تقسیم لایه های پوستی به طور کامل انجام شود ، باعث می شود تا این دسته از خانم ها که درصد کمی از جامعه هستند ، به طور مادرزادی پرده بکارت نداشته باشند.

چرا پرده بکارت من سوارخ است. نگرانم که خود به خود پاره شده باشد؟

همه پرده های بکارت سوارخ هستند. از طریق همین سوارخ است که خون قاعدگی از مهبل خارج می شود. البته در افراد محدودی پرده های بکارت به طور کامل بسته است. این گونه افراد وقتی که به سن قاعدگی برسند،‌ به دلیل جمع شدن خون در پشت پرده بکارت احساس درد می کنند که با مراجعه به متخصص زنان و زایمان پرده آن ها برداشته شده و گواهی لازم نیز توسط پزشک قانونی به آن ها داده می شود تا موقع ازدواج مشکلی نداشته باشند.

پرده بکارت حلقوی چیست؟  یعنی یک چیزی شبیه پرده است یا این که فقط یک سوراخ کوچک است که با دخول پاره می شود؟


با سلام من 19 ساله هستم چند سال پیش ورزش رزمی کار می کردم که دوستم با پاهاش به اندام من ضربه زد. آیا پرده من پاره شده؟

خیر. پرده بکارت با ورزش ،شنا و دویدن و پریدن و امثال آن پاره نمی شود. پاره شدن بکارت در صورت فشار و ضربه مستقیم شی خارجی یا آلت صورت می گیرد.پرده بکارت ، غشاء البکارة ، هایمن،Hymen، به زبان لاتین برگرفته از نام الهه عروسی در فرهنگ یونان باستان است. در  زبان فارسی بکارت به مفهوم دوشیزه بودن ، دختری و تازگی استفاده می شود.


من در دوره قاعدگی لخته خون مشاهده کردم. آیا این لخته خون نشانه پارگی بکارت من است؟

بکارت در اصطلاح پزشکی به انواع پرده ها گفته می شود. از جمله پرده یا غشایی که قلب را احاطه می کند ولی به دلیل کاربرد بیشتر آن در غشای واژن ،‌ این واژه ، معادلی برای پرده بکارت واژن جا افتاده است.
اما در اصطلاح عموم، بکارت به بافت یا غشای نازکی می گویند که از جنس مخاطی است و ورودی مهبل زن را به صورت ناقص می‌پوشاند.

 

به چه کسی باکره می گویند؟
از دیدگاه های مختلف مفهوم باکرگی متفاوت است. از نظر پزشکی به دختری باکره می گویند که پرده بکارتش سالم باشد. بنا بر این حتی اگر پرده او به یک علت طبیعی و بدون دخول آلت ، مانند وارد شدن یک شی در واژن به صورت تصادفی ،‌ پاره شود ، آن شخص دیگر باکره نخواهد بود. 
از نظر فقهی به دختری باکره می گویند که پرده بکارت او سالم باشد. با این توضیح که وقتی اولین نزدیکی و دخول صورت گرفت دیگر دختر باکره محسوب نمی شود ، ولو پرده بکارت وی از نظر علمی سالم بماند و هیچ آسیبی نبیند.
از نظر قضایی و قانونی دختری باکره است که سابقه ازدواج ثبت شده نداشته باشد. بنا بر این به محض این که اولین ازدواج وی ثبت شود ، وی دیگر دوشیزه نخواهد بود ، حتی اگر از نظر علمی و فقهی بکارت وی سالم باشد. همچنین حتی اگر پرده بکارت دختری سالم نباشد و در عین حال سابقه ازدواج برای وی ثبت نشده باشد ،‌ از نظر قانونی باکره خواهد بود.

 

فایده پرده بکارت چیست؟
برخی از بازدیدکنندگان این سوال را زیاد مطرح کرده و تصور می کنند وجود این پرده فقط برای اثبات دوشیزگی و عدم ارتباط جنسی زن است. در پاسخ به این سوال و نیز فواید بکارت می گویم:
1. پرده بکارت مختص انسان نیست. بسیاری از پستانداران مانند اسب ، وال و ... نیز از وجود چنین پرده ای بهره مندند. در حالی که در حیوانات مساله دوشیزگی مفهومی ندارد. بنا بر این عامل وجود بکارت در انسان نمی تواند صرفا اثبات دوشیزگی باشد و اگر کسی این پرده را نداشت به مفهوم پاک نبودن یا ارزش نداشتن این شخص نیست.
2. اگر علت بکارت عدم رابطه جنسی باشد ، بدون اسیب رساندن به این پرده نیز می توان رابطه جنسی داشت. بنا بر این نمی توان داشتن یا نداشتن پرده را نشانه پاکی یا ناپاکی یک شخص دانست. علاوه بر این چه بسا فردی پس از رابطه توبه کرده باشد و مقام معنوی ای بالاتر از کسی که پرده بکارت دارد ، داشته باشد.
3. بسیاری از پزشکان می گویند ، بکارت موجب حفظ دستگاه تناسلی از بیماری های عفونی در نوزادی است .
4. برخی نیز معتقدند که پرده بکارت مانند آپاندیس است که فلسفه آن چندان روشن نیست.

محل قرار گیری پرده بکارت کجاست؟
پرده بکارت در حقیقت بخش خارجی اندام جنسی است . به همین دلیل دقیقا در ورودی دهانه واژن تعبیه شده است. اما ورودی دهانه واژن در برخی از افراد در همان ابتدای اندام تناسلی است و به سادگی قابل رویت و تشخیص است و در برخی نیز در عمق است و مشاهده آن به طور معمول امکان پذیر نیست.

چرا شکل پرده بکارت من با آنچه در تصاویر اینترنتی می بینم ، متفاوت است؟ آیا برای من مشکلی پیش آمده است؟
اولا توصیه می کنم برای ارضای حس کنجکاوی خود در مسائل جنسی به مشاهده تصاویری که دیدنشان گناه است ، متوسل نشوید. هم ارزش ندارد ، هم این که سوالاتی را برای شما به وجود می آورد که نتیجه آن جز نگرانی و افسردگی چیز دیگری نخواهد بود .
ثانیا شکل ، رنگ و حالت اندام جنسی در افراد مختلف متفاوت است. بنا بر این اندام جنسی خود را با دیگران مقایسه نکنید. کلیات آن در همه مشترک است اما در مسائل جزئی تفاوت های بسیاری وجود دارد.

 
 

 

آیا هنگام نزدیکی یا وارد کردن شی خارجی به واژن ،‌ پرده بکارت کلا از بین می رود؟
خیر . ممکن است پرده بکارت از چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم شود. یا ممکن است موجب پارگی بخش کوچکی از جداره آن و در نتیجه پارگی تعداد اندکی مویرگ و خونریزی مختصری شود . بقایای پرده بکارت تنها هنگام زایمان است که به طور کامل از بین می‏رود.

  ایا ممکن است پرده بکارت هرگز پاره نشود؟
بله. در چنین مواردی به پزشک مراجعه می کنند تا به وسیله عمل جراحی پرده برداشته شود.

  

آیا همه پرده های بکارت شبیه هم هستند و در همه آن ها موقع پاره شدن ، خونریزی وجود دارد؟
پرده‌های بکارت با یکدیگر متفاوتند. انواع گوناگونی از پرده‌های بکارت شناسایی شده اند اما از بین آنها به طور کلی رایجترینشان عبارتند از:
الف) حلقوی: در این نوع ، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند. لذا در خیلی از موارد خون ریزی ندارد.
ب) ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی پاره نمی شود، یا اینکه به طور جزئی پاره می شود و معمولاً خونریزی ندارد.
ج) تیغه ای: پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه ممتد در طول واژن دارد. خون ریزی دارد.
د) غربالی: پرده غربالی یا سوراخ سوراخ، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است. خون ریزی دارد.
ھ) پرده بسته: پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است که تنها با خروج نوزاد پاره می شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. همان طور که قبلا هم گفتیم، در دخترانی که به سن بلوغ می رسند. در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود و در نتیجه باعث بروز درد می شود. اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

 

کدام نوع از پرده بکارت بیشتر شایع است؟
پرده مثلثی که حدود 60 درصد دخترها این نوع پرده را دارند.


 پرده های بکارت حلقوی دو نوعند :
1)قابل اتساع
2)غیرقابل اتساع.
انواع پرده های بکارت حلقوی غیرقابل اتساع در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره می شوند و مانند سایر انواع بکارت هستند.
اما انواع حلقوی قابل اتساع علیرغم دخول ممکن است پاره نشده و برای مرد این تصور را ایجاد کنند که همسر او باکره نیست. افراد زیادی به خاطر این توهم مکررا به پزشکی قانونی مراجع می کنند ولی با یک معاینه سطحی توضیحات لازم را به این ها می دهند . در عین حال در لبه پرده بکارت حلقوی قابل اتساع می توان علائم سائیدگی خفیف یا خونمردگی را مشاهده کرد.


 

 
پرده بکارت من از نوع ارتجاعی است و دکتر متخصص گفته است که چون کمی از گوشه آن پاره شده احتمال اینکه در شب عروسی خونریزی نداشته باشی خیلی کم است ؟ نگرانم.

پرده بکارت ارتجاعی حتی اگر سالم هم باشد ، ممکن است در شب زفاف خون ریزی نداشته باشد. این از خاصیت‌های این نوع از پرده است. بهترین کار این است که در شب زفاف ،‌ نسبت به نوع پرده خودتان را به بی اطلاعی بزنید. در این صورت از دو حال خارج نیست. یا خونریزی صورت می‌گیرد که در این حالت مشکل حل می‌شود. یا صورت نمی‌گیرد که در این صورت شما از همسرتان تقاضا می‌کنید به همراه ایشان به پزشک قانونی مراجعه کنید (بدون این که دیگران در جریان قرار بگیرند) و سپس خود پزشک از ویژگی های این نوع پرده برای همسرتان توضیح دهد تا ایشان خیالش آسوده شده و نیز نحوه برداشتن آن را نیز بیاموزد. بنا بر این الان اصلا جای نگرانی نیست.

 

پرده من از نوع حلقوی است . آیا می توانم بادوست پسرم رابطه جنسی داشته باشم؟
خیر. اولا صرف نظر از جنبه پزشکی مساله از نظر شرعی این رابطه حرام است و در صورتی که اتفاق بیفتد زنا شده که گناه کبیره است. ثانیا هر گونه رابطه جنسی و عمل دخولی که صورت بگیرد حتی در پرده حلقوی و ارتجاعی ، توسط پزشکی قانونی قابل تشخیص است ، حتی اگر پرده پاره نشده باشد.  


 

آیا با داخل کردن انگشت امکان دارد پرده بکارت به تدریج نازک شده و در نهایت پاره شود؟
نمی توان در پاسخ به این سوال نظر قطعی داد. این بستگی به محل واقع شدن پرده و نیز نوع پرده و بزرگی و کوچکی انگشت دارد. ولی این گونه نیست که پرده به مرور به وسیله انگشت نازک شود. بلکه به طور جزئی صدمه می بیند . برای تشخیص این پارگی باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد.

 

من دختری 19ساله هستم و 2سال است که دچار خود ارضایی شده ام. خود ارضایی من به گونه ای است که با فشار زیاد آب دستشویی ارضا می شوم. می ترسم پرده ام را از دست داده باشم و فوق العاده روی از دست دادن پرده حساسم. به نظر شما پرده ام صدمه دیده؟
قبل از هر چیز توصیه می کنم خودارضایی را هر چه سریعتر ترک کنید. اما درمورد سوال خیر . به طور معمول پرده بکارت با فشار آب پاره نمی‌شود. اما برخی از شلنگ های دستشویی ها که فشار شکن ندارند ، فشار آب را خیلی زیاد می کنند. این نوع از فشار آب در صورتی که مستقیما روی پرده و از فاصله نزدیک قرار بگیرد ، احتمال پارگی وجود دارد. با این حال نمی توان نظر قطعی داد. مگر این که شلنگ آب را وارد مهبل کرده باشید یا فشار آب شدید و مستقیم را به پرده خود اعمال کرده باشد ، که در این صورت خطر پارگی خواهد بود. در این صورت توصیه می کنم برای کسب اطمینان به متخصص زنان و زایمان یا ماما مراجعه کنید.


 

 
آیا می توان تشخیص داد که پرده بکارتی وجود دارد یا نه و نوع آن چیست؟

تشخیص مزبور تنها از طریق معاینه امکان پذیر است. برای معاینه پرده بکارت نیز ،‌ سه راه وجود دارد.
2. مراجعه به متخصص زنان و زایمان یا اورولوژیست. در این صورت حتما به متخصص خانم مراجعه کنید. هم برای این که گناه نکرده باشید. زیرا معاینه بدون ضرورت زن توسط مرد، جایز نیست. هم این که امنیت روانی بیشتری دارید. هم این که از عواقب سو آن در امان خواهید بود. کمتر مردی است که اندام جنسی زن غریبه را ببیند و تحریک نشود و ... . مراجعه به متخصص زنان و زایمان تنها برای معاینه و اطمینان از نداشتن مشکل است. ولی جنبه قانونی ندارد.
3. مراجعه به پزشکی قانونی برای گرفتن گواهی سلامت. پزشکی قانونی با توجه به تخصصی که دارد بهتر از متخصص زنان و زایمان تشخیص می دهد که ارتباط جنسی برقرار شده است یا خیر. به همین دلیل است که از نظر قانونی تنها پزشکی قانونی می تواند گواهی سلامت برای پرده بکارت صادر کند.

 

  آیا متخصص هنگام معاینه بکارت من می تواند بفهمد که قبلا خودارضایی داشته ام یا نه؟
خیر. اگر خودتان چیزی نگویید ، نه متخصص ، نه همسرتان و نه هیچ کس دیگر ، متوجه نمی شود. ضرورتی هم ندارد که چیزی بگویید. بعضی از پزشکان ممکن است سوالاتی در این مورد از شما بپرسند اما این سوال دلیل بر این نمی شود که چیزی فهمیده باشند.

 

من از پاره شدن بکارتم نگرانم ولی می ترسم برای معاینه به متخصص مراجعه کنم؟ ممکن است به خانواده ام اطلاع دهد.
شما هرگز نباید از مراجعه به متخصص هراسی به دل خود راه دهید. پزشک متخصص نیز انسانی است مانند من و شما که به قوانین انسانی پایبند است. یکی از وظایف اولیه پزشکان رازداری است. در ماده 648 قانون مجازات اسلامی آمده است که افشای اسرار بیماران جرم است و مجازات دارد. مجازات آن هم سه ماه و یک روز تا یک سال حبس ، یا یک میلیون و پانصد هزار تا شش میلیون ریال جزای نقدی است. بنا بر این حتی اگر پزشکی چنین کاری را انجام دهد شما از حیث قانونی می توانید علیه وی شکایت کنید. پزشکان دائما با بیماران مختلف سروکار دارند . آن ها بیش از شما به حفظ اسرار پایبندند. اصلا شغل پزشکی به صورتی است که افراد مختلف مشکلات و بیماری خود را در حدی که حتی به نزدیکترین افراد خانواده خود نمی گویند را با آنها در میان می گذارند. بنا بر این ترس به دل خود راه ندهید و حتما برای معاینه مراجعه کنید. البته برای اسودگی خاطر ، اگر به پزشک ناشناس مراجعه کنید بهتر است.


 

خیر. وجود لخته خون در قاعدگی طبیعی است و ربطی به بکارت ندارد اما اگر بیش از حد این اتفاق برایتان می افتد ،‌ به پزشک مراجعه کنید تا ادامه یافتن آن منجر به کم خونی نشود و با تجویز داروهای لازم درمان شود.


 

من تازه ازدواج کرده ام اما می ترسم خونریزی و درد شدیدی هنگام برداشته شدن پرده بکارت داشته باشم؟
بیهوده مضطرب نباشید. خونریزی پاره شدن بکارت در حد چند قطره مختصر خواهد بود که حتی در برخی به سختی تشخیص داده می شود. اما برای این که درد نداشته باشید ، همسرتان باید با روش درستی عمل نماید. اگر آمادگی روحی لازم برای نزدیکی نباشد و تحریک لازم صورت نگرفته باشد این درد خواهد بود. توصیه می کنم در اولین شب عروسی نزدیکی صورت نگیرد. صبر کنید و با آرامش کامل و آمادگی لازم اقدام کنید. نگران حرف دیگران هم نباشید . قبل از نزدیکی لازم است برای دخول بدن شما انقدر تحریک شده باشد که متمایل به برقراری رابطه شود. پیش از هر چیز باید به آرامش در این رابطه تمرکز کنید و به موضوع بکارت و برداشته شدن آن اصلا فکر نکنید. این مشکل کاملا جنبه روحی دارد. توصیه می کنم همسرتان با پزشک حتما مشاوره داشته باشد تا بهتر بتواند به شما کمک کند. ایشان اگر درست عمل نماید ،‌ نقش موثر و مهمتری را ایفا خواهد کرد.


 

من هنوز نتوانسته ام پرده بکارت همسرم را بردارم و موقعی که فشار میدهم درد بسیار زیادی را متحمل میشود. ایا میشود از اسپری بی حس کننده استفاده کرد و اگر می شود: اسپری را باید مستقیما بر روی پرده بپاشیم؟

برای از بین بردن درد ناشی از پاره نمودن بکارت هرگز نباید از اسپری بی حس کننده استفاده کنید. بسیاری از خانم ها به دلیل حساسیت قسمت‏های داخلی مهبل ، نسبت به داروهای بی حس کننده دچار سوزش شدید می شوند.

شما برای برداشتن بکارت همسرتان ابتدا باید آمادگی لازم را برای وی ایجاد کنید. به طوری که ایشان تصور کند صرفا می خواهید به ایشان لذت بدهید و در صدد پاره کردن پرده نیستید. اما در زمانی مناسب به طور ناگهانی اقدام به فشار مناسب جهت پاره کردن پرده کنید. اگر فشار شما ارام (کند و به مرور) باشد طبیعی است که درد آن و نیز نگرانی همسرتان اجازه نمی دهد که ادامه دهید. اما در پرده های معمولی اگر به صورت ناگهانی اقدام شود مشکل حل می شود. برای شما یک مثال می زنم : اگر دندان پزشک ، دندان سست را بدون شدت و فشار لازم و خیلی کند و آرام بکشد ، طبعا شخص خیلی آزار خواهد دید. اما اگر غافلگیرانه و به یکباره اقدام کند ، موفق خواهد بود و درد کمتری هم متوجه شخص می شود.

توجه: در برخی از افراد پرده به صورتی است که باید با جراحی برداشته شود. روشی را که گفتم آزمایش کنید . اگر درست عمل کردید و جواب نداد جهت مشاوره با متخصص زنان و زایمان اقدام کنید.
 

 
آیا پاره شدن بکارت واقعا درد زیادی دارد؟

رشته های عصبی در پرده چندان زیاد نیست. بنا بر این اگر آرامش جسمی و روانی لازم را داشته باشید، پارگی آن بدون درد خواهد بود.

   

آیا با وارد کردن انگشت به تعداد زیاد پرده بکارت پاره می شود؟
همان طور که می دانید اندازه انگشت افراد متفاوت است. همچنین عمق و محل پرده بکارت در همه افراد یکسان نیست. بنا بر این نمی توان نظر قطعی داد. اگر کسی انگشت خود را با فشار تا انتها فرو کند و احساس درد و مشاهده خون هم داشته باشد ، باید احتمال  بدهد که پرده وی آُسیب دیده است ولی با وصفی که شما گفتید مشخص نیست. با معاینه معلوم می شود.

من مدت ها پیش خود ارضایی می کردم بدون وسیله ی خارجی. یک بار چند قطره خون بعد از خودارضایی دیدم و نمی دونم پرده ام پاره شده یا نه جرات دکتر رفتنم ندارم.آیا پرده ام پاره شده؟
در صورتی که انگشت یا شی خارجی را وارد واژن خود نکرده باشید ، نباید جای نگرانی باشد و پرده شما سالم است. ممکن است عامل خون ریزی چیز دیگری باشد که برای درمان آن باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. در عین حال به شما توصیه می کنیم هر چه زودتر خودارضایی را ترک کنید.

 

منبع: weblogedaneshjooi.mihanblog.com


+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت 1391ساعت 21:34  توسط ماهان | 

تا به حال همیشه در صفحات زنان به آن‌ها می‌گفتیم که با همسرشان چگونه برخورد کنند، چگونه مشکلات‌شان را حل کنند، چگونه رفتارهای‌شان را مدیریت کنند و.... ولی آقایان نیز به چنین توصیه‌هایی احتیاج دارند به‌خصوص آقایانی که به رضایت و خوشحالی همسرشان اهمیت می‌دهند و به‌دنبال راه‌هایی برای بهتر کردن زندگی‌شان هستند آن‌ها می‌دانند وقتی زنان آنچه را که احتیاج دارند و می‌خواهند از همسرشان دریافت کنند، برنده اصلی مرد است چون داشتن یک زن خوشحال‌تر مساوی است با یک زندگی شادتر و یک خانه آرام‌تر.

همدردی کنید، نصیحت نکنید

اگر قرار باشد فقط یک چیز را در خودتان تغییر دهید تا به همسرتان نزدیک‌تر شوید، کافی است، وقتی او با شما درباره مشکلش صحبت می‌کند ؛فقط به حرف‌های او گوش دهید. لازم نیست که او را نصیحت کنید. او فقط می‌خواهد هنگامی که درد دل می‌کند به او توجه کنید، همدردی شما باعث می‌شود حال او بهتر شود و او به‌دنبال راه حل یا نصیحت نیست.

همیشه بگویید دوستش دارید

اگر عادت دارید با همسر یا نامزدتان همانند یکی از دوستان‌تان برخورد کنید باید بدانید که احتمالا او از رابطه‌اش با شما چندان خوشحال نیست، همه آنچه یک زن از مردش می‌خواهد عشق اوست و شما تا زمانی که به‌طور علنی این را به او نشان ندهید کافی نیست، فقط کافی است به‌طور مرتب با رفتارها و حرف‌های‌تان به او اظهار عشق کنید و یادش بیاورید که چقدر او را دوست دارید، تا او احساس کند که چقدر خوشبخت است که در کنار شما زندگی می‌کند.

اگر شما هم شاد باشید

یک مرد باید نسبت به چیزهایی که در زندگی‌اش دارد احساس شوق و اشتیاق داشته باشد (در کنار همسری که دوستش دارد) وگرنه روز به روز کسل‌تر می‌شود. این می‌تواند کار یا فعالیت فرهنگی یا... باشد. وقتی شما به نیازهای خودتان توجه کافی داشته‌باشید و سعی کنید استعداد‌های بالقوه خودتان را شکوفا کنید و با انجام دادن کاری که دوست دارید شاداب باشید، مسلما در کنار همسرتان نیز زندگی بهتری خواهید داشت و بهتر می‌توانید او را خوشحال کنید.

قدیمی‌ها را دور بزنید

اصلا کافی نیست که تنها مشارکت شما در خانه فقط آوردن پول باشد. همسرتان احتیاج دارد که به لحاظ عاطفی او را پشتیبانی کنید‌، او احتیاج به همراهی دارد که در تمام قدم‌های زندگی همراهش باشد از عوض‌کردن پوشک و آرام کردن کودک‌تان در شب گرفته تا تقسیم مساوی کارهای خانه. اگر همسرتان را دوست دارید عقاید قدیمی را که بعضی از کارها را زنانه می‌دانند دور بریزید و در همه کارها به همسرتان کمک کنید، مطمئن باشید در این حالت او نیز همراه بهتری برای شما خواهد بود.
 
درد دل کنید


مردی که هیچ وقت یا به ندرت احساساتش را با همسرش در میان می‌گذارد و با او درددل نمی‌کند مسلما در آینده‌ای نه چندان دور همسرش را ناامید خواهد کرد.
این کار نه‌تنها برای خود او و سلامتش بهتر است چون کسی را دارد که با او حرف بزند بلکه وقتی همسرش احساس کند که شوهری دارد که می‌تواند احساساتش را با او شریک ‌شود احساس نزدیکی بیشتری می‌کند و در نتیجه در زندگی خوشحال‌تر خواهد بود و زندگی شیرین‌تری خواهد داشت.


این تاریخ‌ها را فراموش نکنید

به‌عنوان یک اصل مهم در زندگی شما هیچ وقت نباید تولدها و سالگردها را فراموش کنید، فراموش‌کردن هرکدام از این وقایع مهم برای همسرتان نشانه این است که در زندگی شما اولویت اول را ندارد. اگر شما یکی از این وقایع را فراموش کردید و او اعتراضی نکرد یعنی کاملا دلش شکسته و از شما قطع امید کرده ‌است. او حتی وقایع نه چندان مهم را نیز به خاطر می‌سپارد و دوست دارد برای سالگردهای آن وقایع نیز با شما جشن بگیرد، اگر می‌خواهید او را غافلگیر کنید و به معنی واقعی کلمه اهمیتش را در زندگی‌تان یادآور شوید این سالگردها را به خاطر بسپارید، مثلا سالگرد نخستین باری که به او اظهار عشق کردید یا سالگرد نخستین بار که او را دیدید یا... با یادآوری هرکدام از این وقایع او روی شما حساب دیگری باز خواهد کرد و تمام ناراحتی‌های گذشته را فراموش می‌کند.

تا می‌توانید حرف بزنید

اگر نتوانید درباره موضوعاتی به جز مسائل مالی، بچه‌ها، کارهای خانه، شغل و مسائل کاری و....با همسرتان یک گفت‌وگوی خوب داشته‌باشید زندگی‌تان دیر یا زود خسته‌کننده و کسل‌کننده خواهد شد و هم شما و هم همسرتان نسبت به زندگی زناشویی بی‌میل خواهید شد. سعی کنید با همسرتان درباره موضوعاتی متفرقه‌ای چون فیلم‌ها، کتاب‌ها‌، خاطرات دوران کودکی، رویاها و... گفت‌وگو و بحث کنید.

برایش وقت بگذارید

زنان بسیاری هستند که وقتی می‌خواهند میزان علاقه همسرشان را بسنجند به‌مدت زمانی توجه می‌کنند که شوهرشان به آن‌ها اختصاص می‌دهد و اگر این مدت کوتاه باشد، خانم ممکن است فرض کند شوهرش علاقه چندانی به او ندارد. بهتر است وقتی همسرتان از شما خواسته‌ای دارد در سریع‌ترین زمان ممکن خواسته او را اجابت کنید، اگر هم کار دارید، می‌توانید با یک یا 2جمله او را مطمئن کنید که حواس‌تان به او هست و خیلی زود به سراغش خواهید رفت.

فعالیتی خارج از خانه داشته باشید

یکی از چیزهایی که هر زنی از مردش انتظار دارد این است که زمان‌هایی را خارج از خانه با او بگذراند. زنان دوست دارند زندگی را‌ همراه مردشان تجربه کنند، البته نگران نباشید منظور ما این نیست که همه جا همراهش بروید. انجام فعالیت‌هایی چون کوهنوردی، پیــاده‌روی و... می‌توانند باعث شوند هر 2 باهم لذت ببرید، اگر هیچ‌کدام‌تان فعالیت‌های ورزشی را دوست ندارید می‌توانید به‌دنبال انجام کارهایی باشید که در آن‌ها تبحر دارید و سعی کنید آن‌ها را به همسرتان نیز یاد دهید.

کمی منظم باشید

همه زنان نفرت دارند و دوباره تکرار می‌کنیم نفرت دارند از این‌که مدام پشت همسرشان حرکت کنند و نا‌منظمی‌های او را مرتب کنند. حتی ادب و مهربانی شما هم حکم می‌کند تا کارهای مربوط به‌خودتان را انجام دهید مثلا لباس‌های کثیف‌تان را به جای این‌که وسط اتاق بریزید جمع کنید در سبد لباس چرک‌ها بگذارید، در شستن ظرف‌ها کمک کنید یا در جمع‌آوری خانه همراه همسرتان باشید و وسایل‌تان را جمع کنید.
 
بهترین هدیه برای او

زنان عاشق این هستند که همسر یا نامزدشان زمانی را با خانواده او بگذرانند، حتی اگر علاقه چندانی به خانواده همسرتان ندارید و خیلی راحت نمی‌توانید با مادر زن یا پدرزن‌تان صحبت کنید اما گاهی به همسرتان پیشنهاد دهید که همراه هم به دیدن خانواده‌‌اش بروید. باور کنید این برای او همچون یک هدیه می‌ماند چون می‌فهمد که شما برای خانواده‌اش ارزش قائل هستید. این پیشنهاد شما در او احساسات بسیار خوبی به‌وجود می‌آورد در نتیجه از دادن چنین پیشنهادی نترسید.

مجله برترین ها

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم اردیبهشت 1391ساعت 21:32  توسط ماهان | 

•    انسان می‌تواند حدود 40 روز بدون غذا زندگی کند اما فقط 7 روز بدون آب، 8-6 دقیقه بدون هوا و لحظه‌ای بدون نیروی حیات طاقت می‌آورد.


•    سلول‌های پوشش معده مخاط، پپسین، HCl با pH 0/2 تولید می‌کند (100،000 برابر اسیدیته جریان‌خون).


•    بیش از نیمی از استخوان‌های بدن انسان در دست‌ها و پاها هستند.


•    بالاترین سرعت ثبت‌شده عطسه 165 کیلومتر در ساعت است.


•    قلب 3 میلیارد مرتبه در عمر متوسط انسان می‌تپد.


•    نوزاد تازه متولدشده 350 استخوان دارد اما این تعداد برای یک بزرگسال 206 عدد است.


•    خون یک عضو مایع بدن انسان است.


•    همه انسان‌ها در زمان تولد کوررنگی دارند.


•    ریه‌های ما بیش از 15000 لیتر هوا را هر روز تنفس می‌کند. سطح ریه‌ها تقریباً هم‌اندازه یک زمین تنیس است.


•    غذا حتی اگر روی سرتان ایستاده باشید به معده شما خواهد رسید.


•    پوست بزرگ‌ترین عضو بدن است.


•    بدن یک انسان بزرگسال از 100 تریلیون سلول تشکیل شده است.


•    تعداد باکتری‌های موجود در بدن انسان بیشتر از تعداد سلول‌های بدن است. در بدن انسان حدود 75 تا 100 تریلیون سلول وجود دارد.


•    مغز انسان از قوی‌ترین کامپیوتر پیچیده‌تر است و بیش از 100 میلیارد سلول عصبی دارد.


•    مویرگ‌ها آنقدر کوچک هستند که گلوبول‌های قرمز خون فقط به صورت تکی می‌توانند از آنها عبور کنند.


•    قرنیه چشم، بیرونی‌ترین لایه چشم، تنها بافت زنده بدن انسان بدون رگ خونی است که موادمغذی را از اشک و زلالیه می‌گیرد.


•    هر سلول در بدن انسان 6 تا 8 فوت DNA دارد.


•    تحقیقات و مطالعات نشان داده است که گناه و جرم سیستم ایمنی بدن را با پایین آوردن سطح ایمونوگلوبولین تخریب می‌کند.


•    طول کلی دستگاه گردش‌خون تا 60،000 مایل کشیده می‌شود. این یعنی دوبرابر مسافت دور زمین.


•    در یک اینج مربع از پوست، 4 یارد فیبر عصبی، 600 حسگر درد، 1300 سلول عصبی، 9000 پایانه عصبی، 36 حسگر گرما، 75 حسگر فشار، 100 غدد عرق، 3 میلیون سلول و 3 یارد رگ خونی وجود دارد.


•    به استثنای سلول‌های مغزی بدن، 50،000،000 از سلول‌های بدن شما حین خواندن همین جمله مرده و با سلول‌های دیگر جایگزین می‌شوند.


•    قلب شما حدود 100،000 مرتبه در روز و حدود 40،000،000 مرتبه در سال می‌تپد. در یک ساعت قلب آنقدر قوی کار می‌کند که انرژی لازم برای بالا بردن حدود یک تن وزن به طول یک یارد از زمین را تامین کند.


•    کبد معمولاً کارخانه شیمیایی بدن نامیده می‌شود. دانشمندان حدود 500 عملکرد کبد را کشف کرده‌اند.


•    دستگاه عصبی مرکزی یا 43 جفت عصب به همه قسمت‌های بدن متصل است. 12 جفت به مغز متصل هستند، 31 جفت به نخاع. حدود 45 مایل عصب در کل بدن در حرکت است.


•    پیام‌ها به شکل تکانه‌های الکتریکی در عصب‌ها حرکت می‌کنند. آنها با سرعت 248 مایل در ساعت در حرکت هستند.


•    دستگاه عصبی مرکزی، دستگاه اصلی همه عملکردهای بدن است و رابطه متقابل نوروفیزیولوژیک با طب‌فشاری مریدین و چاکرا (مراکز انرژی احساسی) سیستم‌های عملکرد فعال در بدن دارد. نیمدررفتگی نخاع، جمجمه و اندام‌ها، در جریان اطلاعات انرژی تکانه عصبی و طب فشاری مریدین تداخل ایجاد می‌کند.


•    آئورت، بزرگترین سرخرگ بدن، تقریباً به قطر شلنگ باغ است. از طرف دیگر، مویرگ‌ها آنقدر کوچک هستند که 10 مویرگ در کنار هم به اندازه قطر یک مو می‌باشد.


•    بدن انسان حدود 6/5 لیتر خون دارد. این 6/5 لیتر خون هر سه دقیقه یکبار سه مرتبه در کل بدن گردش می‌کند. در یک روز، خون بدن حدود 19،000 کیلومتر حرکت می‌کند.


•    شنوایی ما آنقدر حساس است که می‌تواند صدها هزار صدای مختلف را شناسایی کند.


•    حس لامسه بدن از هر ابزار پیچیده ساخت دست انسان ظریف‌تر و دقیق‌تر است.


•    100 میلیارد گلوبول‌ قرمز در هر روز و حدود دو میلیون گلوبول قرمز در هر ثانیه در بدن تولید می‌شود.


•    وقتی چیزی را لمس می‌کنیم، پیامی با سرعت 124 مایل در ساعت به مغز فرستاده می‌شود.


•    بدن انسان بیش از 600 عضله دارد.


•    وقتی لبخند می‌زنیم، حداقل 30 عضله در بدن تکان می‌خورد.


•    70 درصد از بدن ما را آب تشکیل داده است.


•    بدن ما در روز یک لیتر بزاق تولید می‌کند.


•    بینی دستگاه تهویه شخصی ماست: هوای سرد را گرم کرده و هوای گرم را خنک می‌کند و آلودگی‌ها را تصفیه می‌کند.


•    در بدن ما مس، روی، کبالت، کلسیم، منگنز، فسفات، نیکل و سیلیکون وجود دارد.


•    اگر 8 سال، 7 ماه و 6 روز فریاد بکشید، انرژی لازم برای گرم کردن یک فنجان قهوه تولید می‌کنید.


•    طی ماه اول زندگی، تعداد ارتباطات و سیناپس‌ها از 50 تریلیون به یک کادریلیون افزایش می‌یابد. اگر بدن یک نوزاد با سرعت بالا رشد کند، وزن او از 5/8 پوند در زمان تولد به 170 پوند در یک ماهگی افزایش می‌یابد.


•    عمر متوسط یک جوانه چشایی 10 روز است.

 


•    بدن ما آب کافی برای پر کردن یک تانکر 10 گالنی را دارد.


•    بدن ما برای ساختن 900 مداد، کربن کافی دارد.


•    ناخن انسان یکی از محکم‌ترین مواد است. حاوی کراتین است که در شاخ کرگدن نیز یافت می‌شود و بعد از مرگ نابود نمی‌شود.


•    جنین در رحم مادر کاملاً لخت نیست. درواقع، تا آخر پنج ماهگی کل بدن آنها در پوششی نازک از موی تیره پوشیده می‌شود که موقع تولد ناپدید می‌شود.


•    انسان هر چهار ثانیه یکبار یک پلک می‌زند. دلیل آن این است که مژه‌ها مثل برف‌پاک‌کن‌هایی هستند که از وارد شدن غبار و دوده‌ها به چشم جلوگیری می‌کند.


•    جنین طی 8-6 هفته اول بارداری فاقد جنسیت است. وقتی بدن تصمیم می‌گیرد جنین دختر یا پسر شود است که جنسیت آن مشخص می‌شود.


•    انگشت شست یکی از مهمترین عناصر بدن است زیرا اسکلت بدن را متعادل کرده و به دارنده آن این امکان را می‌دهد که به جلو حرکت کند و اگر نبود موقع راه رفتن زمین می‌خوردیم.


•    اگر دو سوم کبد انسان با جراحی برداشته شود، در چهار هفته اول دوباره به سایز اولیه خود شکل می‌گیرد.


•    به طور متوسط در روز 23،000 بار نفس می‌کشیم. که این مقدار تا پایان عمر 600 میلیون بار خواهد بود.


•    ریختن 100 تار مو در روز از سر طبیعی است.


•    مقدار باکتری موجود در دهان بیشتر از مجموع جمعیت امریکا و کانادا است.


•    در یک فنجان قهوه بیشتر از 1000 ماده شیمیایی وجود دارد. از این مواد فقط 26 مورد آزمایش شده‌اند و و نیمی از آنها در موش‌ها ایجاد سرطان کرده‌اند.


•    بدن انسان به طور متوسط مقدار کافی: سولفور برای کشتن کک‌های روی بدن سگ، کربن برای ساختن 900 مداد، پتاسیم برای آتش زدن یک توپ اسباب‌بازی، چربی برای درست کردن 7 قالب صابون، فسفر برای ساختن 2200 سر کبریت، و آب برای پر کردن یک تانکر 10 گالنی دارد.


•    اگر بتوانید همه دفعاتی که در طول عمر پلک می‌زنید را نگه دارید و آن را یکباره استفاده کنید، برای 1.2 سال فقط سیاهی خواهید دید.

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم اردیبهشت 1391ساعت 21:30  توسط ماهان | 


بعضی از همسران جوان آن چنان سرگرم جشن ازدواج می‌شوند كه نمی‌دانند درگیر چه مسایلی شده‌اند. شما متاهل شده‌اید.

1 - فکر نکردن به فردای ازدواج :
بعضی وقت ها آنقدر سرگرم جشن ازدواج می‌شوید كه نمی‌دانید چیزهای مهم تری را رها کرده اید. چیزهایی مثل توجه کردن به همدیگر، تلاش برای شناخت بیشتر یکدیگر، پایه گذاری روابط خانوادگی، تنظیم مالی زندگی و...

2 - تلاش برای عوض کردن خلقیات همسر :
بارها گفته ایم که نباید پا به ازدواجی بگذارید که هدفتان از آن، تغییر دادن اخلاق، عقاید یا روابط خانوادگی همسرتان باشد. طرف مقابل را همین طور که هست بپذیرید. آیا شما حاضرید به خاطر سلیقه طرف مقابل خود را عوض کنید؟ پس این حق را برای او هم قائل شوید.

3 - رابطه بد با خانواده همسر :
اگر تا این لحظه به رابطه شما لطمه وارد شده، دست به هر كاری بزنید تا رابطه خود با خانواده همسرتان را بهبود ببخشید. اولین نفری باشید كه صلح را برقرار می‌كند، زیرا هنگام دعوای شما با خانواده همسرتان، تنها كسی كه آزرده خاطر می‌شود، همسرتان است كه احساس می‌كند بین شما گیر افتاده است.

4 - مشاجره به‌ جای گفتگو :
پرخاشگری و فریاد زدن و جیغ كشیدن در حل مشكل یا اختلاف نظرها به شما و همسرتان كمكی نمی‌كند. گفتگوی آرام و منطقی شما را به پیش خواهد برد. اگر هنگام مجادله با همسرتان، نتوانید خودتان را كنترل كنید، زندگی تان را به مخاطره می‌اندازید. پس هر كاری را كه شامل این موارد است از استراحت در میانه بحث تا طلب كمك به وسیله روش‌های درمانی انجام دهید.

5 - کوتاه بودن افق دید :

هیچ‌كس دوست ندارد درباره مسایل سنگینی مثل كنترل مسایل مالی، راه‌های ممكن در صورت بچه‌دار نشدن، نحوه آمادگی برای اتفاقات پیش‌بینی نشده‌ای مثل مرگ، بحث كند. با این حال اكنون كه متاهل شده‌اید، چاره‌ای جز صحبت درباره این موضوعات ندارید. ازدواج شما به این مسایل وابسته است. عاقل باشید و در مورد تمامی این مسایل با همسر خود صحبت كنید. در صورت لزوم با دیگران مشاوره داشته باشید اما این مسایل را نادیده نگیرید. زندگی، تنها تفریح و مهمانی و خوشی نیست. درخود توانایی پذیرش مشكلات بزرگ‌تر را داشته باشید.

6 - دعواهای بیهوده :
هر فرد متاهلی با همسر خود بر سر مسایلی بحث می‌كند اما سعی کنید بحث‌های خود را برای مسایل مهم‌تری نگه دارید. این دلخوری‌ها را به حال خود بگذارید.

7 - حسادت :
همسرتان شما را برای زندگی انتخاب كرده است. حسادت باعث اتلاف وقت شده و موجب اهانت به همسرتان می‌شود كه تصور می‌كند شما به او اعتماد ندارید. اگر او همیشه قابل اعتماد بوده است، نباید با حسادت خود حتی برای او ایجاد مزاحمت كنید. این برای رابطه سم است.

8 - زندگی کردن مانند مجردها :
الان زمان آن رسیده كه بزرگ شوید. گردش شبانه رفتن با دوستان، زمانی اشكال نداشت كه شما مجرد بودید و هیچ كس در منزل منتظر شما نبود. به عنوان یك فرد متاهل، انجام بعضی كارها شایسته نیست. شما می‌دانید درست و غلط چیست. پس كار درست را انجام دهید.

9 - غرور در زندگی مشترك :
زن یا شوهری كه بعد از هر مشاجره بر عذرخواهی اصرار دارد، همیشه برنده است و كسی كه مهر و محبت همسر خود را انكار می‌كند، هیچ كار مفیدی برای زندگی مشترك‌شان انجام نمی‏دهد. او اجازه می‌دهد غرور و روش‌های حل مشكلات و عشق و علاقه او به همسرش راه پیدا كند و رابطه آنها به نتیجه برسد. باید ملایم‌تر باشید و راهی پیدا كنید كه مسوولیت اعمال خود را به گردن بگیرید.

10 - با هم نبودن :
باید مانند یك گل از زندگی مشترك خود مراقبت كنید. گل، بدون آب، نور خورشید و مراقبت هرگز رشد نخواهد كرد. بنابراین، باید برنامه‌ریزی كنید تا مدت زمان بیشتری را در كنار همسر خود باشید.
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم اردیبهشت 1391ساعت 21:21  توسط ماهان | 

والدین به شرط‌هایی که فرزندانشان برای مسواک‌زدن، خوردن یا خوابیدن می‌گذارند، حساسیت نشان نمی‌دهند و آنها همین‌طور به این باج‌گرفتن‌ها عادت می‌کنند تا وقتی به سن مهدکودک یا مدرسه‌رفتن برسند. تازه در این زمان است که مشکل اصلی خود را نشان می‌دهد، چون کودک برای اینکه سرکلاس حاضر شود هم مجبور می‌شوید هر روز به او باج بدهند! پرسشی که اینجا مطرح می‌شود آن است که باید با این بچه‌ها چه رفتاری داشت.

قبل از پاسخ به این سوال، لازم است تذکرهایی به والدین بدهیم که بتوانند قبل از رسیدن به این مرحله از آن پیشگیری کنند.


1 - این خود شما هستید که بچه‌ها را به باج‌گرفتن عادت می‌دهید. اگر دوست دارید کودک خود را با پاداش دادن به انجام کارهای بهتر تشویق و ترغیب کنید، نباید به هیچ‌وجه این کار را قبل از انجام اقدام پسندیده ای انجام بدهید چون در این صورت به او پاداش نمی‌دهید، بلکه باج می‌دهید تا کاری را که باید، انجام دهد.

2 - از گرفتن تصمیم‌های ناگهانی و بدون برنامه‌ریزی برای در نظر گرفتن پاداش یا تشویق بپرهیزید. شاید در آن لحظه خاص با یک تصمیم ناگهانی، کارتان راه بیفتد اما در دراز مدت کودک خود را به باج گرفتن عادت می‌دهید. مادری که سر سفره تصمیم می‌گیرد برای اینکه کودکش غذا بخورد برایش فلان اسباب‌بازی را بخرد، به او یاد می‌دهد حتی برای خوردن، خوابیدن یا هر کاری که طبق روال قانونی هر خانه موظف است انجام دهد، لازم است پاداشی مطالبه کند.

3 - تا می‌توانید از در نظر گرفتن پاداش‌های نقدی بپرهیزید. پاداش شما برای این که کودکتان پس از برگشتن از مهدکودک وسایلش را سر جای خود گذاشته یا لباس‌هایش را جمع کرده، می‌تواند این باشد که نیم ساعت بیشتر از حد معمول هر روز تلویزیون تماشا کند، بعداز ظهر که از خواب بیدار شد با شما به پارک برود و ...

4 - در نظر گرفتن پول توجیبی مشخص و محدود برای بچه‌ای که کلاس دوم یا سوم ابتدایی است، خوب است و باعث می‌شود حساب کردن و دخل و خرج را یاد بگیرد اما بی‌حساب و به عنوان جایزه پول دادن، او را بدعادت می‌کند و مشکلات ثانویه ایجاد می‌شود.

چگونه کودک را اصلاح کنیم؟
اگر با رفتارهای اشتباه خود و نادیده گرفتن این اصول تربیتی باعث شده‌اید کودک برای انجام هر کاری پاداش یا باج طلب کند، باید به مرور این عادت او را ترک بدهید. بچه‌ها باید بدانند در مورد اجرای قوانین و وظایف هیچ جای بحث و گفت‌وگویی وجود ندارد. با او صحبت کنید و بگویید همان‌طور که ما برای رفتن به سرکار یا غذا‌پختن یا مرتب کردن خانه بهانه‌ای نمی‌آوریم و پاداشی از کسی نمی‌‌خواهیم چون اینها جزو وظایفمان هستند، تو هم باید بدون چون و چرا وظیفه‌ات را انجام دهی. وظیفه تو رفتن به مدرسه است؛ بی‌بحث و چون و چرا.
به او اجازه ندهید از زیر بار مسوولیت‌هایی که برایش تعریف کرده‌اید، شانه خالی کند. خیلی کوتاه، مشخص و روشن به او بگویید که این موضوع یک قانون است و هیچ دلیل و برهانی برای انجام ندادنش نداریم.


سعی نکنید وارد بحث و گفت‌وگو شوید چون اگر وارد بازی‌های کلامی شوید، حتما بچه‌ها برنده خواهند شد. آنها آنقدر بلدند دلیل‌تراشی کنند که درنهایت مجبورتان می‌کنند اجازه دهید مطابق میل آنها رفتار کنید که می‌تواند مدرسه نرفتن باشد یا جمع نکردن وسایلشان.


می‌توانید برای ماندن بچه‌ها در منزل، شرایط خاصی تعیین کنید. اگر کودک هیچ بیماری و مشکلی ندارد و دلیلی را برای امتناع از مدرسه رفتن نمی‌یابید، ترتیبی بدهید آن روز به او خوش نگذرد. اگر می‌گوید ناخوش است، نگذارید حالا که ترفندش برای مدرسه نرفتن جواب داده، به بازی و تفریح بپردازد. به او بگویید حق ندارد با دوستانش بازی کند و تمام روز باید در رختخواب بماند. حتی غذای مناسب بیمار به او بدهید نه آنچه دوست دارد. در پایان لازم است علت نرفتن به مدرسه را کشف و کودک را به مدرسه و محیط آن علاقه‌مند کنید.
اگر به اختلال اضطراب جدایی مشکوک هستید، با روان‌ پزشک مشورت کنید و اگر شک کرده‌اید مشکلی در مدرسه وجود دارد که منشاء آن رفتار معلم یا همکلاسی‌های اوست، سعی کنید با مسئولان مدرسه صحبت کنید. رفتار مثبت کودک را برای مدرسه رفتن مورد توجه قرار دهید و جایزه بدهید. به او نشان دهید که در نظر شما مدرسه رفتن، کار بسیار مهم و با ارزشی است و برای این کار اهمیت قائل هستند. نباید با سختگیری سعی کنید مشکل او را یک شبه حل کنید. هر کاری که مربوط به مدرسه رفتن است، از آماده‌شدن، به موقع به سرویس رسیدن و... را بدون تشویق و جایزه نگذارید.

+ نوشته شده در  شنبه نهم اردیبهشت 1391ساعت 21:19  توسط ماهان | 

فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» بیش از ۲۰۰ پلان جلوه‌های ویژه دارد که طراحی و اجرای آن‌ها ۸ ماه زمان برده است.بخش عمده‌ای از تصاویر خیابانی فیلم «قلاده‌های طلا» که هم‌اکنون در سینماهای روی پرده است، به بازسازی حوادث پس از انتخابات ۸۸ اختصاص دارد و به همین منظور، حدود ۲۰۰ پلان جلوه‌های ویژه در این فیلم گنجانده شده است.«سید علی جوکار نراقی» مسئول بخش سه بعدی (۳D) فیلم در این باره می‌گوید: امکان فیلمبرداری برخی پلان‌ها در سطح شهر وجود نداشت، به همین دلیل دکورهایی به ارتفاع بیش از ۲ متر تهیه شد تا بخش‌های مربوط به میادین ونک و انقلاب به صورت جلوه‌های ویژه کار شود.

وی درباره سالن مانیتورینگ وزارت اطلاعات نیز می‌گوید: به علت اینکه امکان هماهنگ کردن حجم زیاد تصاویر وجود نداشت، این بخش با تکنیک پرده سبز و ترکینگ انجام شد.جوکار نراقی ضمن نام بردن از «سید علی سیاح» و «امین احمدی» به عنوان دیگر همکاران این بخش اضافه می‌کند: این پروژه حدود ۸ ماه به طول انجامیده است.

عوامل فیلم «قلاده‌های طلا» در بخش‌ دکور و جلوه‌های ویژه عبارتند از: برنامه‌ریز، دستیار اول کارگردان و مدیر جلوه‌های میدانی: عباس شوقی/ مدیر جلوه‌های ویژه رایانه‌ای: بابک میر فرحناک/ دستیاران دکور: سعید همدانی، فرشاد پایلوند، حامد انتظار، تایماز گودرزی/ گروه ساخت دکور: علی کرم سلیمانی، عباس معصومی، محمد خلیلی، مهدی رحیمی، غلام رحیمی، حسین مرادی، مجتبی مرادی، امیر گنجی، یحیی بخاری، امیر اسماعیل‌زاده، فرید منصوری، حسین منصوری، محمدعلی حسین‌زاده، هادی رحیمی/ اجرای جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقا بیک/ دستیاران جلوه‌های ویژه میدانی: رسول کهنسال، محمد نقدی، امیر بهرودی، حمید مرادی/ دستیار اول جلوه‌های ویژه رایانه‌ای: محمد بهبودی.

بر اساس این گزارش، پخش «قلاده‌های طلا» که عنوان سیاسی‌ترین فیلم سینمای ایران را به خود اختصاص داده، بر عهده حوزه هنری است و این فیلم در گروه سینمایی استقلال به نمایش در می‌آید.

 


تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا
تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا
تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا
تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

——————–

تصاویری از فیلم << قلاده های طلا >>

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

تصاویر : فیلم سینمایی قلاده‌های طلا

 

 

 

95a3756e77710cacd176209714271201 عکس های خنده دار و دیدنی امروز

+ نوشته شده در  جمعه هشتم اردیبهشت 1391ساعت 21:16  توسط ماهان | 

1. آنچه را گذشته است فراموش کن و بدانچه نرسیده است رنج و اندوه مبر


3. هیچکس را تمسخر مکن


4. نه به راست و نه به دروغ قسم مخور


5. خود برای خود، زن انتخاب کن


6. به ضرر و دشمنی کسی راضی مشو


7. تا حدی که می توانی، از مال خود داد و دهش نما


8. کسی را فریب مده تا دردمند نشوی


9. از هرکس و هرچیز مطمئن مباش


10. فرمان خوب ده تا بهره خوب یابی


11. بیگناه باش تا بیم نداشته باشی


12. سپاس دار باش تا لایق نیکی باشی


13. با مردم یگانه باش تا محرم و مشهور شوی


14. راستگو باش تا استقامت داشته باشی


15. متواضع باش تا دوست بسیار داشته باشی


16. دوست بسیار داشته باش تا معروف باشی


17. معروف باش تا زندگانی به نیکی گذرانی


18. دوستدار دین باش تا پاک و راست گردی


19. مطابق وجدان خود رفتار کن که بهشتی شوی


20. سخی و جوانمرد باش تا آسمانی باشی


21. روح خود را به خشم و کین آلوده مساز


22. هرگز ترشرو و بدخو مباش


23. در انجمن نزد مرد نادان منشین که تو را نادان ندانند


24. اگر خواهی از کسی دشنام نشنوی کسی را دشنام مده


25. دورو و سخن چین مباش و نزدیک دروغگو منشین


26. چالاک باش تا هوشیار باشی


27. سحر خیز باش تا کار خود را به نیکی به انجام رسانی


28. اگرچه افسون مار خوب بدانی ولی دست به مار مزن تا تو را نگزد و نمیری


29. با هیچکس و هیچ آیینی پیمان شکنی مکن که به تو آسیب نرسد


30. مغرور و خودپسند مباش، زیرا انسان چون مشک پرباد است و اگر باد آن خالی شود چیزی باقی نمی ماند

 
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم اردیبهشت 1391ساعت 21:5  توسط ماهان | 

 

بعضی از خواص و کاربردهای سرکه:

 

-سرکه خالص را داخل یخچال، جای نان قفسه‌های صندوق خانه یا انبار و دیوارها بمالید تا از رشد کپک و قارچ جلوگیری کند.


- اگر سرکه خالص و قوی را با یک پارچه مرطوب روی سطوح بیرونی لوازم منزلتان بمالید، آن‌ها را تمیز و براق خواهند کرد.


- یک دوم فنجان سرکه را به چهار لیتر آب اضافه کنید و با آن کاشی، لینولئوم و کف‌های چوبی را تمیز کنید. سرکه لک آب را از روی تجهیزات کروی آشپزخانه و حمامتان خواهد برد و آن‌ها را براق و تمیز می‌کند.
 

- برای پاک کردن شیشه‌های پنجره‌تان آن‌ها را با روزنامه‌ای که در محلول آب و سرکه فرو برده‌اید بشوئید و بعد با روزنامه دیگری خشک کنید.


- سرکه و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید تا به‌صورت خمیری درآید. بعد این خمیر را به تابه مسی، سطل و ظروف دیگرتان بمالید تا آن‌ها براق شوند.


- معمولاً سوراخ‌های در نمکدان بعد از مدتی زنگ می‌زنند یا فاصله‌های بینشان از بین رفته هر چند سوراخ تبدیل به یکی می‌شوند. برای اینکه مانع این کار شوید، می‌توانید آن‌ها را در سرکه داغ خیس کنید بعد تکه‌های زنگ زده فاسد شده را که خودبه‌خود جدا می‌شوند را بشوئید و خوب آب کشیده و خشک کنید.
 

- برای از بین بردن جای عرق از لباس می‌توانید زیر بغل لباس را با سرکه سفید شسته بعد با آب بشوئید. با این کار بوی سرکه هم از بین خواهد رفت.


- جوراب‌ و لباس‌های زیر پشمی و غیره اگر در محلولی از یک چهارم فنجان سرکه و ۴ لیتر آب خیس بخورند بوی ناراحت کننده خود را از دست خواهند داد.


- یک نیمه فنجان سرکه که به آب آخرین مرحله ماشین رختشوئی‌تان موقع شستن لباس‌هایتان اضافه شود، کف صابون را کاملاً از بین برده و رنگ لباس‌ها را باز می‌کند و بوی بد آن‌ها را از بین می‌برد.
 

- حلقه را با خیس کردن در سرکه تمیز کنید.


- پیش از آنکه کت جیرتان خیلی کثیف شده و نیاز به خشک‌شوئی پیدا کند، با یک برس مخصوص جیر آن را خوب برس بکشید بعد با یک پارچه نرم که در سرکه خیس کرده‌اید روی کتتان را بمالید و آن را آویزان کنید تا تقریباً خشک شود به این ترتیب بوی سرکه باقی نخواهد ماند.


- برای پاک کردن چسب مایع خشک شده از سرکه داغ استفاده کنید.


- اگر پارچه کرپ یا ابریشم مصنوعی شما، برق افتاده‌اند، آن‌ها را با پارچه نرمی که در سرکه خیس خورده بمالید و بگذارید خشک شوند.


- اگر ظروف آلومینیومی‌تان در اثر پختن حبوبات، برنج یا تخم‌مرغ کدر شده‌اند، کافی است هنگام پختن این مواد چند قطره سرکه به آب اضافه کنید.


- اگر مقدار کمی سرکه به غذاهای خیلی شور اضافه شود، کمک خواهد کرد تا مزه شوری غذا کمتر به‌نظر برسد.


- رومیزی‌ها، سفره‌ها و پرده‌های پلاستیکی در صورتی‌که یک فنجان سرکه به آبی که می‌خواهید آن‌ها را با آن بشوئید اضافه کنید. نرم باقی خواهند ماند.


- بوی نامطبوع مایع ضدعفونی کننده لباس‌هایتان را می‌توانید با آب کشیدن آب لباس‌ها در محلول آب و سرکه از بین ببرید.


- شیشه عینک‌تان را می‌توانید با چند قطره سرکه پاک کنید.

 

سلامت نیوز

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم اردیبهشت 1391ساعت 21:0  توسط ماهان | 


وقتی در انتظار فرزند هستید

زنان باردار انواع و اقسام احساسات و تغییرات زندگی را تجربه می‌کنند. اما اکثر مردهایی که می‌خواهند برای بار اول پدر شوند هم احساسات و نگرانی‌های خود را دارند.

اگر احساس شوکه شدن، ترس و نگرانی می‌کنید یا حس می‌کنید که هنوز آماده نیستید، بدانید که تنها نیستید. این نیز مثل هر تغییر دیگری نیاز به کمی سازگاری دارد. و اگر این بارداری برنامه‌ریزی‌شده نبود—که تقریباً نیمی از بارداری‌ها اینطور هستند—این احساسات شدیدتر خواهد شد.

نباید بخاطر این احساسات احساس گناه یا نگرانی کنید؛ کاملاً طبیعی هستند. و می‌توانید برای احساس راحتی بیشتر با بارداری و فکر پدر شدن اقداماتی انجام دهید.

در زیر به بعضی نگرانی‌هایی اشاره می‌کنیم که ممکن است اذیتتان کند و راه‌هایی برایتان پیشنهاد می‌دهیم که آن‌ها را برایتان ساده‌تر کند:

 

 

آیا قدرت نگهداری بچه را خواهم داشت؟

هیچکس از بدو تولد نگهداری از بچه را یاد نمی‌گیرد، همسر باردارتان هم همینطور—کلاس‌های آموزش نگهداری از کودک برای همین برپا می‌شود. می‌توانید در کنار همسرتان در این کلاس‌ها شرکت کنید.

در این کلاس‌ها به شما آموزش داده می‌شود چطور پوشک بچه را عوض کنید، بچه را در آغوش بگیرید، به او غذا دهید یا کمک کنید که آروغ بزند، بچه را بخوابانید، صندلی ماشین برای او نصب کنید و خانه را برای بچه ایمن کنید. همچنین به شما آموزش می‌دهند که برای رفتن به بیمارستان چطور اتومبیلتان را پارک کنید، چطور وضع ‌حمل را پشت سر بگذارید و وقتی از بیمارستان به خانه می‌آیید چطور از همسر و فرزندتان نگهداری کنید.

درکنار این درس‌ها، با کسانی آشنا می‌شوید که تجربیات مشابه شما دارند و با همان احساسات دست و پنجه نرم می‌کنند و این می‌تواند کمک خوبی برایتان باشد. پرستاران و متخصصینی که این کلاس‌ها را اداره می‌کنند، پدرهای زیادی را در انواع و اقسام حالات و احساسات دیده‌اند، بخاطر همین لازم نیست برای کمک خواستن از آنها احساس خجالت کنید.

 

 

آیا پدر خوبی خواهم شد؟

یادتان باشد که قرار نیست همه جنبه‌های پدر بودن را یکباره نشان دهید. چند سال اول، بیشتر به مهارت‌هایی نیاز است که در کلاس‌های قبل از زایمان آموزش داده می‌شود و با تمرین در آن استاد می‌شوید.

درست مثل نقش‌های مختلف دیگری می‌ماند که در زندگی می‌گیرید. اگر ازدواج کرده باشید، مطمئناً یکدفعه‌ای نفهمیدید که چطور می‌توانید شوهر خوبی باشید. به مرور زمان و در طول زندگی آن را یاد گرفتید.

قبل از اینکه بخواهید قوانین و مقررات خانه را بگذارید، رانندگی کردن را به فرزندتان یاد بدهید و به او نصیحت‌هایی برای روابط و کارش ارائه کنید، وقت زیادی دارید. وقتی این فرصت‌ها برای آموزش فرزندتان پیش می‌رسند، مثل یک پیشرفت طبیعی می‌مانند. اگر نیاز به راهنمایی داشتید، می‌توانید در کلاس‌های آموزشی برخورد با فرزندتان شرکت کنید.

می‌توانید با پدرهای دیگر هم وقت بگذرانید و درمورد مشکلاتی که برای تربیت فرزندانتان برایتان پیش آمده، حرف بزنید. اگر فکر می‌کنید با پدر خودتان مشکلاتی دارید که باید حل شود، سعی کنید قبل از اینکه فرزندتان به دنیا بیاید با یک نفر—مثل مشاور روانشناس یا یکی از اعضای خانواده—حرف بزنید تا آن مشکلات در روابط بین شما و فرزندتان اخلال ایجاد نکنند.

 

 

چطور می‌توانم از پس مخارج آن برآیم؟

جای شک نیست که غذا، پوشاک و آموزش یک انسان دیگر هزینه مالی زیادی برای شما در بر دارد. اما می‌توانید استرستان درمورد هزینه‌ها را کمتر کنید.

درست بعد از تولد بچه باید هزینه‌ها را ارزیابی کنید. می‌توانید از کارفرمای خود یا همسرتان هم در این رابطه سوال کنید زیرا بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها برای پدر شدن و مادر شدن پاداش می‌دهند.

برای مدیریت مسائل مالیتان می‌توانید با یک مشاور مالی مشورت کنید. همچنین می‌توانید با والدین دیگر که به تازگی صاحب بچه شده‌اند صحبت کنید تا ببینید آنها چطور از پس هزینه‌های غیرقابل‌پیش‌بینی بچه‌دار شدن برآمدند.

می‌توانید یک حساب بانکی مخصوص باز کنید تا برای هزینه‌های جدیدتان در آن پس‌انداز کنید. می‌توانید هر هفته یک مقدار پول برای خرید وسایلی مثل شیرخشک یا پوشک بچه در آن نگه دارید.

به خاطر داشته باشید که نیاز نیست بعضی از هزینه‌ها را پرداخت کنید. مثلاً اگر همسرتان تصمیم بگیرد که خودش به بچه شیر بدهد، می‌توانید هزینه تغذیه نوزاد را پس‌انداز کنید. همچنین، خانواده‌های زیادی لباس‌های بچه یا بارداری را اشتراکی  استفاده می‌کنند زیرا زنان باردار و نوزادان یک سایز خاص لباس می‌پوشند که فقط متعلق به یک دوره خاص است و بعد از آن بی‌مصرف خواهد بود.

 

 

آیا این پایان استقلال من است؟

پدر شدن به معنی پایان لذت‌ها نیست. درست است، ممکن است طی چند ماه اول تولد نوزاد به اندازه قبل نتوانید بخوابید یا وقت برای خودتان نداشته باشید اما به محض اینکه بعد از گذشت چند مدت کودک بتواند مدت بیشتر و طولانی‌تری بخوابد، همسرتان وقت بیشتری خواهد داشت تا بتوانید در کنار هم یا به تنهایی خوش بگذرانید.

خیلی مهم است که با هم همکاری داشته باشید و مشکلات را با هم مطرح کنید، مسئولیت‌ها را تقسیم کنید تا هرکدامتان بتوانید به نیازهایتان هم رسیدگی کنید. همچنین خوب است که با والدین دیگری هم آشنا شوید تا از رویکرد آنها به مدیریت زمان استفاده کنید.

در سال‌های ابتدایی، می‌توانید فرزندتان را وارد خیلی از فعالیت‌ها بکنید. مثلاً وقتی مسابقه فوتبال تماشا می‌کنید یا کتاب و روزنامه می‌خوانید، نوزادتان می‌تواند در صندلی مخصوص خود بنشیند.

ممکن است از اینکه قرار است اوقات فراغتتان را از دست بدهید، احساس ترس کنید اما مادرها و پدرها خیلی زود متوجه می‌شوند که وقتی فرزندشان به دنیا می‌آید، می‌توانند از زمانی که با فرزندشان می‌گذرانند لذت ببرند.

 

 

تولد بچه چه تاثیری بر روابط من و همسرم و زندگی جنسی ما خواهد داشت؟

زنان باردار تغییرات جسمی، هورمونی و احساسی شگرفی را تجربه می‌کنند درحالیکه پدرها هم با همان تغییرات در زندگی دست و پنجه نرم خواهند کرد. با پیش رفتن بارداری، ممکن است هر دو طرف از نظر احساسی تاثیر ببینند.

کنار آمدن با دمدمی مزاجی این دوران بسیار سخت است، حال دلیل آن هر چه که باشد، اما صبر و درک شما بسیار سودمند خواهد بود. سعی کنید به همسرتان کمک کنید استرس‌های خود درمورد بارداری و مادر شدن را از بین ببرد.

اگر احساس خوبی به رابطه‌تان ندارید، سعی کنید مشکلات را خیلی زود حل کنید. زوج‌های بسیاری به اشتباه تصور می‌کنند که آمدن بچه آنها را به هم نزدیک می‌کند. اما بچه قادر به درست کردن یک رابطه مشکل‌دار نیست—این وظیفه شما و همسرتان است. و هرچه زودتر راهی برای حل مشکلات پیدا کنید، خیلی زودتر احساس راحتی بیشتری برای تبدیل شدن به یک پدر یا مادر پیدا می‌کنید.

اگر بارداری همسرتان کم‌خطر باشد می‌توانید از رابطه‌جنسی با هم نیز لذت ببرید. درمورد این موضوع با پزشک همسرتان مشورت کنید. نباید احساس خجالت کنید، آنها به شنیدن چنین سوالاتی عادت دارند. در این مورد نیز مثل سایر جنبه‌های بارداری، خیلی مهم است که شما و همسرتان آزادانه با هم گفتگو کنید تا به نتیجه معقول برسید.

البته فقط به این دلیل که داشتن رابطه‌جنسی در طول بارداری ایمن است به این معنی نیست که شما و همسرتان بخواهید آن را داشته باشید. زوج‌های بسیاری متوجه می‌شوند که لذت جنسی آنها—و سطح راحتیشان—طی مراحل مختلف بارداری دستخوش نوسان می‌شود. باز هم رمز موفقیت این است که راحت درمورد مسائل مختلف با هم صحبت کنید.

 

 

چطور باید با بارداری همسرم کنار بیایم؟

ممکن است پزشکتان به شما درمورد مشکلاتی که ممکن است پیش آید، هشدار دهد، مخصوصاً اگر سن شما و همسرتان بالا باشد. و این احتمال نیز هست که آزمایشاتی برای هر دوی شما انجام شود تا نوزاد برای نقص‌های مادرزادی و سایر مشکلات جسمی تحت بررسی قرار گیرد.

شنیدن همه اینها ممکن است وحشت‌آور باشد. اما برای کمک به سلامت همسرتان—و نوزاد در راه—کارهای زیادی می‌توانید انجام دهید.

اگر خانواده‌های دیگری را می‌شناسید که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند، بد نیست که با آنها وقت بگذرانید.

حتماً همراه همسرتان برای ویزیت‌های منظم دکتر بروید زیرا می‌توانید در این جلسات سوالات خود را از دکتر پرسیده و اطلاعات خوبی جمع‌آوری کنید. ضمناً به صدای قلب فرزندتان هم می‌توانید گوش دهید و تصویر او را از طریق سونوگرافی مشاهده کنید.

با ایجاد اصلاحات و تغییرات لازم خانه را برای آمدن فرزند تازه آماده کنید.

یادتان باشد که اضطراب بارداری و پدرشدن درست مثل اضطرابی است که درمورد هر چیز دیگری ممکن است پیدا کنید. سعی کنید از تکنیک‌هایی برای تخلیه استرس استفاده کنید، مثل ورزش کردن، فیلم دیدن، کتاب خواندن و گوش دادن به موسیقی.

 

حرف زدن درمورد آن

گفتگو و برقراری ارتباط برای زوج‌هایی که در انتظار تولد فرزند هستند می‌تواند دشوار باشد. حتی قبل از بارداری، مادرها می‌دانند که قرار است باردار شوند و زندگیشان شدیداً تغییر کند. ازاینرو ممکن است همسرتان دوست داشته باشد که درمورد بارداری صحبت کند درحالیکه شما هنوز مشغول وفق دادن خودتان با آن هستید.

اگر برای حرف زدن با او آمادگی ندارید، انتخاب‌های دیگری پیش رویتان است. می‌توانید با دوستان، آشنایان و پدرهای دیگر در این مورد حرف بزنید، کسانی که بتوانند اطمینان لازم را به شما بدهند و توصیه‌های مفیدی برایتان ارائه دهند.

یادتان باشد که میلیاردها مرد در سراسر جهان قبل از اینکه شما پدر شدن را تجربه کنید آن را تجربه کرده‌اند و با آن کنار آمده‌اند. مطمئناً قرار نیست که از همان ابتدا بدانید که چطور باید پدر خوبی باشید. فقط باید برای تولد فرزندتان همه تلاشتان را بکنید و برای کسب اطلاعات بیشتر از منابع و مراجع موجود نهایت استفاده را ببرید.


+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم اردیبهشت 1391ساعت 20:54  توسط ماهان | 

راننده تاکسی میگم سیگارتو خاموش کن به دودش حساسیت دارم، برمیگرده میگه جوونای سن تو کراک میکشن تو به دود سیگار حساسی!!
——————————————
هر روز تو دانشگاه میبینیم ۱۰۰ تا دختر مدرسه ای رو به صف کردن، معلمشونم جلو، آوردن بازدید از دانشگاه، مگه باغ وحشه اینا رو هر روز میارین بازدید!!
——————————————
اینم از مجلس ختم، با کفش رفتیم با دمپایی برگشتیم!!
  ——————————————
یارو رو آوردن تو تلویزیون، زیر اسمش نوشته: “کارشناس مسائل یمن”، من موندم این بنده خدا تو این ۴۰ سال از چه راهی نون در میآورده!!
——————————————
قبلاً برق میرفت بابامون فحش رو میکشید به اداره برق، الان برق میره خوشحال هم میشه!!
——————————————
فدراسیون فوتبال فقط تو ۶ ماه، نیم میلیارد تومن ازفحاشی فوتبالیستها درآمد داشته. یعنی به عبارتی قیمت فحش از قیمت طلا زده بالاتر!!
——————————————
یه عمر رفتیم سینما آخر نفهمیدیم دسته‌های صندلیش ماله خودمونه یا بغل دستیمون!!
——————————————
ایران که هستیم توی سوپرمارکت دنبال جنس خارجی میگردیم، بعد خارج که میریم میافتیم دنبال جنس ایرانی!!
——————————————
جشن میگیرن گوسفند میکشن، عزاداریه گوسفند میکشن، ماشین میخرن گوسفند میکشن، پسر اقدس خانوم رو ختنه میکنن گوسفند میکشن، بعد به گاوبازای اسپانیایی فحش میدن!!
——————————————
طرف سوار اسب شده، عکسشو گذاشته فیس بوک، میگه اون بالاییه منم!!
——————————————
تبلیغ پارک آبی نشون میدن یارو با شلوار لی و پیراهن مردونه سر میخوره رو سرسره‌های پارک آبی!!
——————————————
رفتم سوپر مارکت میگم آقا کرم کارامل دارین؟ میگه کرم فقط ساویز داریم!!·
——————————————
سالای پیش جایزه بانک ملت یه منزل مسکونی بود، امسال شده ۶۰ لیتر بنزین،سال دیگه میشه یه شونه تخم مرغ، سال بعدشم دوتا تافتون یه بربری هم وسطش!!
——————————————
غار علیصدر به قندیلاش معروفه، اونوقت ملت میرن قندیلاشو میکنن یادگاری میبرن با خودشون! یکی نیست بگه آخه با اون قندیل میخای چیکار کنی؟!!
——————————————
میری از خودپرداز پول بگیری، رمزتو میزنی پول بر میداری، بار دوم کارتو میذاری، رمز رو اشتباه میزنی، یکی از پشت میگه: آقا رمزتو اشتباه زدیها!!
——————————————
خبرنگار رفته تو یه روستا سوال میکنه با یارانه تون چیکار کردین؟ مردهمیگه: قبض‌هامونو پرداخت کردیم، چندتا قسط دادیم، شهریه دانشگاه دخترمو دادیم، یه تراکتور هم خریدیم! تازه یه مقداری هم پس انداز کردیم!!
——————————————
· کاردار سوئیس رو احضار کردن که بره به آمریکا بگه چرا عربستان نیروهاشو فرستاده بحرین!!
——————————————
میری آدامس اوربیت بخری، بقاله به جای بقیه پول، بهت آدامس شیک میده!!
——————————————
یه تی شرت خریدم کلی مارک نایک روشه بعد رو یقه‌ش نوشته تولیدی برادران عباس‌پور!!
 
——————————————

رفیقم زنگ زده میگه ویسکی سراغ نداری؟ میگم برای چی میخوای؟ میگه بابام امشب از کربلا میاد کلی مهمون داریم!!

+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم اردیبهشت 1391ساعت 20:48  توسط ماهان | 


موفق‌ترین افراد دنیا یک خصوصیت مشترک دارند: طرز فکرشان با دیگران فرق دارد.

چون ما هم باور داریم که تفکر هوشمندانه زندگی را تغییر می‌دهد، در اینجا به 15 مورد از بهترین طرزفکرهای افراد موفق اشاره می‌کنیم.

 

فکر کردن یک نظم است. اگر می‌خواهید در آن بهتر شوید، باید روی آن کار کنید.

می‌توانید برای برنامه‌ریزی فکر کردنتان وقت بگذارید مثلاً هر دو هفته یکبار یک نصفه روز، هر یک ماه یک روز کامل و هر سال یک تا دو روز کامل.

ببینید انرژیتان را باید کجا متمرکز کنید، و بعد از قانون 20/80 استفاده کنید.

80 درصد از انرژیتان را به 20 درصد از مهمترین فعالیت‌هایتان اختصاص دهید. یادتان باشد که نمی‌توانید در آنِ واحد همه جا باشید، همه را بشناسید و همه کاری انجام دهید. و از انجام همزمان چند کار اجتناب کنید: ممکن است کارایی شما را به 40% برساند.

افراد موفق خود را در معرض ایده ‌ها و آدم‌های مختلف قرار می‌دهند.

آنها سعی می‌کنند بیشتر وقتشان را با کسانی بگذرانند که آنها را به چالش می‌کشند.

ایده داشتن یک چیز است، دنبال کردن آن چیزی دیگر.

ایده‌ها تاریخ مصرف کوتاهی دارند. باید قبل از اینکه تاریخ انقضای آنها فرا برسد، آنها را عملی کنید.

افکار برای ایجاد شدن نیاز به زمان دارند. اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد را انجام ندهید.

آخرین باری که ساعت 2 صبح یک فکر عالی به سرتان زد و وقتی صبح از خواب بیدار شدید به نظرتان احمقانه می‌رسید، را به خاطر دارید؟

افکار تازمانیکه ماده دارند باید شکل داده شوند و باید مورد بازجویی و سوال قرار گیرند.

افراد باهوش با افراد باهوش دیگر همفکری می‌کنند.

فکر کردن با دیگران نتایج بهتری در بر خواهد داشت. مثل این می‌ماند که به خودتان یک راه میان‌بر بدهید. به همین خاطر است که جلسات طوفان مغزی تا این اندازه موثر هستند.

تفکر عامه‌‌ پسند را رد کنید (که معمولاً یعنی اصلاً فکر نکرده‌اید).

خیلی از آدم‌ها وارد عمل می‌شوند با امید اینکه به فکر بقیه خوب برسد.

برای اینکه از وضعیت خارج شوید باید اول با احساس ناراحتی کردن کنار بیایید. همچنین به خاطر داشته باشید که همین الان آدم‌های دیگری هستند که سعی دارند برای خودشان فکر کنند و آنها هستند که موفق‌اند.

بهترین متفکران از قبل برنامه‌ می‌ریزند، درحالیکه برای افکار ناگهانی نیز جا می‌گذارند.

وقتی با استراتژی وارد عمل شوید، احتمال خطا پایین می‌آید. داشتن افکار مبهم از اینکه کجا هستید و دوست دارید چه کاری انجام دهید، شما را به هیچ کجا نمی‌رساند.

کلید استراتژیک بودن: 1. موضوع را خرد کنید. 2. بپرسید چرا این مشکل باید حل شود. 3. موارد کلیدی را مشخص کنید. 4. منابعتان را مرور کنید. 5. افراد مناسب را در جای مناسب قرار دهید.

هنری فورد می‌گوید، "هیچ چیز سخت نیست اگر آن را به اجزای کوچکتر تقسیم کنید."

برای متفاوت فکر کردن، باید کارهای مختلفی انجام دهید.

راه ‌های جدیدی برای انجام کارتان پیدا کنید، با آدم‌های جدید آشنا شوید، حتی کتاب‌هایی را بخوانید که فکر می‌کنید خسته‌کننده هستند. رمز کار این است که با ایده‌ها و سبک‌های زندگی جدید آشنا شوید.

برای تقدیر از ایده‌های دیگران، باید به ایده‌های دیگر احترام بگذارید.

نمی‌توانید فکر کنید که همیشه حق با شماست. باید به نظرات دیگر هم فرصت دهید.

برای هر روزتان و زمان‌هایی که افراد دیگر را ملاقات می‌کنید، برنامه و موضوع داشته باشید.

بیشتر آدم‌ها فقط برای روزشان برنامه‌ریزی می‌کنند. متفکران برای برنامه‌ریزی هفته، ماه و اهداف بلندمدتشان وقت می‌گذارند و بعد آن را دنبال می‌کنند.

همچنین بدون موضوعی برای حرف زدن وارد جلسات، مهمانی‌ها و قرارهای ملاقات نمی‌شوند. قبل از اینکه وارد چنین موقعیت‌هایی شوند، تصمیم می‌گیرند که از آدم‌ها یاد بگیرند.

تفکر انعکاسی در مهارت‌های تصمیم‌گیریتان به شما رویکرد و اعتمادبه‌نفس می‌دهد.

اگر تفکر انعکاسی نداشته باشید، بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید شما را عقب می‌کشد.

بر حرف‌های منفی که با خودتان می‌زنید غلبه کنید. برنده‌ها با عباراتی مثل "من می‌توانم" حرف می‌زنند.

افراد باهوش محدودیت‌ها را نمی‌بینند. آنها امکانات را می‌بینند.

سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال می‌گوید، "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

افراد خلاق خود را وقف ایده‌ها می‌کنند.

آنها ابهامات را در آغوش می گیرند و از شکست نمی‌ترسند و با افراد خلاق دیگر نشست و برخاست می‌کنند.

افراد خوشبین نمی‌توانند متفکرانی واقعبین باشند.

داشتن رویکرد واقعبینی به شما این امکان را می‌دهد آنقدر به یک مشکل نزدیک شوید که بتوانید آن را بشکافید. روبه‌رو شدن با عواقب احتمالی هم به شما کمک می‌کند کارامدتر باشید و به شما اعتبار بیشتر می‌دهد.

برای اینکه متفکری واقعبین‌تر باشید، باید: 1. از واقعیت تقدیر کنید. 2. کارتان را انجام دهید و واقعیات را به دست آورید. 3. نقاط مثبت و منفی آن را بسنجید. 4. بدترین حالت ممکن را در نظر بگیرید. 5. تفکرتان را با منابعتان هم‌تراز کنید.

خیلی مهم است که آخر روز به یاد بیاورید که می‌توانید طرزفکرتان را عوض کنید.

اینکه یاد بگیرید چطور در فکر کردن استاد شوید باعث می‌شود تفکری پربازده داشته باشید. اگر بتوانید این خصوصیت را در خود ایجاد کنید طوریکه به عادت همیشگیتان تبدیل شود، تمام طول زندگی فردی موفق خواهید شد.

افراد باهوش تصمیمات خوب می‌گیرند.

+ نوشته شده در  یکشنبه سوم اردیبهشت 1391ساعت 20:40  توسط ماهان | 


سلامتی رفیقی که تو رفاقت کم نزاشت ولی کم برداشت تا رفیقش کم نیاره
.
.
سلامتی مداد پاک کن که به خاطر اشتباه دیگران خودشو کوچیک میکنه . .
.
.
به سلامتی اون دلی که هزار بار شکست ولی هنوزم شکستن بلد نیست .
.
.
به سلامتی اونایی که تو اوج سختی ها و مشکلات
به جای اینکه تَرکمون کنن درکمون می کنن . . .
.
.

سلامتی اونایی کهدرد دل همه رو گوش میدناما معلوم نیس خودشون کجا درد دل میکنن . . .
.
.
به سلامتی اون رفتگری که تو این هوا داره به عشق زن بچشکوچه و خیابون رو جارو میزنه که یه لقمه نون حلال در بیاره . . .
.
.

سلامتی اونایی که تو این هوای دو نفره با تنهاییشون قدم میزنن  . . .
.
.

به سلامتی اونهائی که دوست دارم رو درک می کنند
و اونو به حساب کمبودهات نمی ذارن . . .
.
.

به سلامتی اونی که باخت تا رفیقش برنده باشه . . .
.
.

به سلامتی همه باباهایی که
رمز تموم کارتهای بانکیشون شماره شناسنامشونه !
به سلامتی کسی که هنوز دوسش داری
ولی دیگه مال تو نیست . . .
.
.
سلامتی مادر
که وقتی غذا سر سفره کم بیاد
اولین کسی که از اون غذا دوس نداره خودشه . . .
.
.

به سلامتی همه اونایی که خطشون اعتباریه ولی معرفتشون دایمیه!
.
.
به سلامتی اونایی که به پدر و مادرشون احترام میذارن و میدونن تو خونه ای که
بزرگترها کوچک شوند؛ کوچکترها هرگز بزرگ نمیشوند . . .
.
.
.
به سلامتی مادر که بخاطر ما هیکلش به هم خورد !
.
.
.
به سلامتی کسی که دید تو تاکسی بغلیش پول نداره
به راننده گفت :پول خورد ندارم مال همه رو حساب کن….!
.
.

 به سلامتی بیل!
که هرچه ‌قدر بره تو خاک، بازم برّاق‌تر می‌شه . . .
.
.
 به سلامتی سیم خاردار!
که پشت و رو نداره
.
.
به سلامتی اونی که بیکسه، ولی ناکس نیست . . .
.
.
.
به سلامتی اونایی که
چه عشقشون پیششون باشه چه نباشه
چشمشون مثل فانوس دریایی نمی چرخه . . .
.
.
.
به سلامتی حلقه های زنجیر
که زیر برف و بارون میمونن زنگ میزنن ولی هم دیگه رو ول نمیکنن . . .
.
.

گل آفتابگردان را گفتند:
چراشبها سرت را پایین می اندازی؟
گفت :ستاره چشمک میزند، نمیخواهم به خورشید خیانت کنم
به سلامتی همه اونایی که مثل گل آفتابگردان هستند . . .
.
.
.
به سلامتی همه ی اونایی که مارو همین جوری که هستیم دوس دارن . .
.
.
بسلامتی اون دختری که حاضر زیر بارون خیس بشه ولی‌ سوار ماشین هیچ پسری نشه . . .
.
.
.
به سلامتی کسی که وقتی بردم گفت :
اون رفیق منه
وقتی باختم گفت :
من رفیقتم  . . .
.
.
.
به سلامتی کسی که بهش زنگ میزی…..خوابه
ولی واسه این که دلت رو نشکنه
میگه:خوب شد زنگ زدی….باید بیدار میشدم . . .
.
.
.
به سلامتی‌ اون بچه‌ای که شیمی‌ درمانی کرده همه ی موهاش ریخته
به باباش میگه بابا من الان شدم مثل رونالدو یا روبرتو کارلوس؟
باباش میگه قربونت برم از همه اونا تو خوش تیپ تری . . .
.
.
.
به سلامتی‌ اون پسری که وقتی‌ تو خیابون نگاهش به یه دختر ناز و خوشگل میفته
بازم سرشو میندازه پایین و زیر لب میگه: اگه آخرشم باشی‌
انگشت کوچیکهٔ عشقم هم نیستی . . .
.
.
.
به سلامتی دریا که همه با لبش خاطره دارن !
.
.
.
به سلامتی همه اوونایی که
دلشون از یکی دیگه گرفته
ولی برای اینکه خودشون رو آروم کنن
میگن بخاطره غروب پاییزه . . .
.
.

بسلامتی با ارزش ترین پول دنیا “تومن”
چون هم تو هستی توش، هم من . . .
.
.

به سلامتی اونایی که اگه صد لایه ایزوگامشون
هم بکنن بازم معرفت ازشون چیکه میکنه . . .
.
.
.
سلامتی اونایی که دوسشون داریم و نمیفهمن !
آخرشم دق میدن مارو !
.
.
.
سلامتی همه کلاس اولی ها که تازه امسال یاد میگیرن سلامتی درسته نه صلامتی!
.
.
.
بسلامتیه اون پسری که خواست آدم بشه
ولی یه دختر اومد تو زندگیش و نذاشت
همیشه پای یک زن در میان است !
.
.
.
سلامتی پسر بچه های قدیم که پشت لبشونو با ذغال سیاه می کردنکه شبیه باباهاشون بشن
نه مثل جوونای امروز ابروهاشونو نازک می کنن که شبیه ماماناشون بشن !
.
.
.
به سلامتی دوست خوبی که

مثل خط سفید وسط جاده است,

تکه تکه میشه

ولی بازم پا به پات میاد

.

.

به سلامتی باغچه ای که خاکش منم گلش تویی و خارش هرچی نامرده

.

.

.به سلامتی پدری که لباس خاکی و کثیف میپوشه

میره کارگری برای سیر کردن شکم بچه اش ،

اما بچه اش خجالت میکشه

به دوستاش بگه این پدرمه

.

.

.

سلامتی نوشابه که خانواده داره و خیلی ها ندارن !

.

.

.

به سلامتی سندباد که کل دنیا رو با شلوار کردی دور زد

.

.

.

و در آخر به سلامتیه دوست نازنینی که گفت:

قبر منو خیلی بزرگ بسازین…. چون یه دنیا ارزو با خودم به گور میبرم !

.

.

.


(به سلامتی تو)+ نوشته شده در  شنبه دوم اردیبهشت 1391ساعت 19:57  توسط ماهان | 
چطور می‌توانید کاری کنید که فرزند یک ساله‌تان به دستگاه DVD نزدیک نشود؟ وقتی فرزند دبستانی‌تان از مدرسه به خانه می‌آید کفش‌هایش را پرت می‌کند، چه باید بکنید؟ چطور می‌توانید فرزندتان را ملزم به احترام گذاشتن به قدرت و نفوذتان کنید؟

سن فرزندتان هر چه باشد، داشتن ثبات‌قدم در تربیت اهمیت زیادی دارد. اگر والدین به قوانین و عواقبی که خودشان تعیین کرده‌اند پایبند نباشند، بچه‌ها هم اینکار را نخواهند کرد.

در زیر به چند ایده برای تربیت و تادیب بچه‌ها در سنین مختلف اشاره می‌کنیم.

نوزادی تا 2 سالگی

نوزادان و بچه‌های نوپا به طور غریزی کنجکاو هستند. به همین علت باید اشیاء وسوسه‌انگیزی مثل تجهیزات تلویزیون و ویدئو، باندها، جواهرات و مخصوصاً وسایل بهداشتی و داروها را از دسترس آنها دور نگه دارید.

وقتی فرزندتان به سمت یک شیء خطرناک حرکت می‌کند، آرام به او بگویید، "نه" یا بچه را از آن جا بردارید و حواس او را به یک چیز دیگر مشغول کنید.

روش فاصله انداختن می‌تواند روش تربیتی بسیار خوبی برای کودکان نوپا باشد. مثلاً برای بچه‌ای که غذا را پخش یا پرت می‌کند، باید توضیح داد که چرا آن کار قابل‌ قبول نیست و برای یک تا دو دقیقه او را به یک جای دورتر—مثلاً صندلی آشپزخانه یا پله‌ها—ببرید تا آرام شود (فاصله انداخن طولانی برای بچه‌های نوپا موثر نیست).

خیلی مهم است که یادتان باشد به هیچ عنوان نباید بچه‌ای را در هر سنی که باشد بزنید. مخصوصاً اینکه نوزادان و بچه‌های نوپا قادر نیستند رابطه بین رفتار و تنبیه بدنی را درک کنند. فقط درد آن را احساس خواهند کرد.

و فراموش نکنید که بچه‌ها با دیدن بزرگترها، مخصوصاً والدینشان، یاد می‌گیرند. دقت کنید که رفتارهایتان الگوی مناسبی برای فرزندانتان باشد. وقتی خودتان همیشه وسایلتان را مرتب کنید، فرزندتان هم یاد می‌گیرد که بعد از بازی کردن اسباب‌بازی‌های خود را جمع کند.

3 تا 5 سالگی

هرچه فرزندتان بزرگتر می‌شود، رابطه بین اعمال و عواقب آن را درک می‌کند و دقت کنید که قوانین خانه را به خوبی برای او بیان کنید.

قبل از اینکه فرزندتان را برای رفتاری تنبیه کنید، چیزی که از او انتظار دارید را برایش توضیح دهید. مثلاً، اولین باری که فرزند سه ساله‌تان برای تزئین کردن دیوار اتاق نشیمن از مدادنقاشی‌هایش استفاده کرد، باید برای او توضیح دهید که اجازه این کار را ندارد و اگر دوباره اینکار را تکرار کند چه اتفاقی می‌افتد (مثلاً باید دیوار اتاق را خودش تمیز کند یا دیگر نمی‌تواند تا آخر آن روز از مدادرنگی‌هایش استفاده کند). اگر چند روز بعد این اتفاق تکرار شد، به او یادآور شوید که مدادرنگی فقط برای استفاده روی کاغذ است و عاقبتی که گفته بودید را عملی کنید.

هرچه والدین زودتر این الگوی "من قوانین را تعیین می‌کنم و از تو انتظار دارم گوش دهی و عواقب آن را بپذیری" را مقرر کنند، برای همه بهتر خواهد بود. بااینکه بعضی اوقات برای والدین راحت‌تر است که گاهی بعضی از رفتارهای بد را نادیده بگیرند و آن تنبیه همیشگی را برای آن اجرا نکنند، اما رویکرد جالبی نیست. داشتن ثبات‌قدم رمز تادیب موثر است و تصمیم‌گیری درمور قوانین برای والدین خیلی مهم است (والدین به همراه هم نه تکی).

وقتی تصمیم گرفتید که چه رفتارهایی باید مورد تنبیه قرار گیرد، فراموش نکنید که برای رفتارهای خوب هم پاداش تعیین کنید. تاثیرات مثبت تحسین و تمجیدهایتان را دست‌کم نگیرید—تادیب کردن فقط تنبیه نیست، بلکه شناختن رفتارهای خوب هم هست. بعنوان مثال، اینکه بگویید، "من به تو افتخار می‌کنم که اسباب‌بازی‌هایت را به بقیه بچه‌ها هم دادی" معمولاً بسیار موثرتر از تنبیه کردن کودک بخاطر رفتار عکس آن است. و دقت کنید، زمانیکه می‌خواهید فرزندتان را تحسین کنید، حتماً کاری که برای آن تحسین می‌شود را مشخص کنید.

اگر فرزندتان رفتار غیرقابل‌قبول خود را ادامه داد، صرفنظر از واکنش شما، جدولی درست کنید که هرکدام از روزهای هفته در آن یک خانه داشته باشند. تصمیم بگیرید که قبل از تنبیه چند مرتبه فرزندتان می‌تواند یک رفتار بد را تکرار کند یا چند مرتبه باید یک رفتار خوب را نشان دهد تا به او پاداش بدهید. جدول را روی یخچال نصب کنید و هر روز رفتارهای خوب و بد را در آن یادداشت کنید. این باعث می‌شود حساب امور دست شما و فرزندتان باشد. اگر این روش موثر واقع شد، فرزندتان برای یاد گرفتن کنترل رفتارهای بد خود تشویق کنید.

برای بچه‌های این سن هم روش فاصله انداختن می‌تواند موثر باشد. محل مناسبی را برای این منظور تعیین کنید که هیچ چیزی برای پرت کردن حواس در آن نباشد و باعث شود که فرزندتان در آن محل به رفتار خود فکر کند. یادتان باشد، فرستادن بچه به اتاقی که در آن کامپیوتر، تلویزیون یا امثال آن هست، اصلاً موثر نخواهد بود. طول مدت زمان را فراموش نکنید و مدت زمانی را انتخاب کنید که برای فرزندتان موثر باشد. متخصصین می‌گویند که به ازای هر سال از سن، یک دقیقه زمان لازم است. برخی دیگر از متخصصین توصیه می‌کنند که این فاصله را تا مدتی ادامه دهید که کودک آرام شود.

خیلی مهم است که کار درست را به فرزندمان یاد بدهیم نه اینکه فقط بگوییم چه کاری غلط است. مثلاً به جای اینکه بگویید، "روی مبل نپر" سعی کنید بگویید، "بنشین روی مبل و پاهات رو بگذار روی زمین."

6 تا 8 سالگی

روش فاصله انداختن و عاقبت کار، روش‌های تادیبی موثری برای این گروه سنی است.

درمورد این گروه سنی هم داشتن ثبات قدم در تادیب نقش مهمی دارد. سعی کنید به هر حرفی که می‌زنید عمل کنید، درغیراینصورت قدرت و نفوذ خودتان را زیر سوال می‌برید.  بچه‌ها باید باور کنند که به هر حرفی که می‌زنید عمل می‌کنید. این به آن معنی نیست که نمی‌توانید یک شانس دوباره به کودک بدهید اما باید کاری که می‌گویید را انجام دهید.

دقت کنید در موقع عصبانیت تهدیدهای تنبیهی غیرواقعی تعیین نکنید (در را ببند وگرنه دیگه اجازه نمیدم تلویزیون تماشا کنی!) زیرا انجام ندادن آن تهدید همه تهدیدهای شما را زیر سوال خواهد برد.

تنبیهات بزرگ قدر شما بعنوان پدر یا مادر را از بین می‌برد. اگر دختر یا پسرتان را برای یک ماه تنبیه کنید، او دیگر انگیزه‌ای برای تغییر رفتارش نخواهد داشت زیرا دیگر همه چیز از او گرفته شده است.

9 تا 12 سالگی

بچه‌های این گروه سنی را نیز مثل سایر گروه‌های سنی می‌توان با عواقب طبیعی تادیب کرد. وقتی بچه‌ها بزرگ می‌شوند و استقلال و مسئولیت بیشتری می‌خواهند، آموزش کنار آمدن با عواقب رفتارشان روشی موثر و مناسب برای تادیب آنهاست.

به طور مثال، اگر تکالیف خانه بچه پنجم دبستانیتان تا موقع خواب تمام نشده است، آیا باید او را بیدار نگه دارید تا تکالیفش را انجام دهد یا خودتان به او کمک کنید؟ مطمئناً نه. اگر اینکارها را بکنید فرصت دادن یک درس مهم به او را از دست می‌دهید. اگر تکالیف او کامل نیست، فرزندتان بدون تکلیف فردا به مدرسه خواهد رفت و عواقب گرفتن نمره منفی را تحمل خواهد کرد.

برای والدین طبیعی است که بخواهند فرزندانشان را از اشتباه نجات دهند، اما در طولانی مدت با اجازه این اشتباهات گاه‌گاه، لطف بزرگی در حق فرزندانشان می‌کنند. بچه‌ها متوجه می‌شوند که رفتار نادرست چه معنایی دارد و احتمالاً آن اشتباهات را دیگر تکرار نمی‌کنند. اما، اگر فرزندتان از این عواقب طبیعی رفتارهایش درس نمی‌گیرد، خودتان عواقبی برای آن تعیین کنید تا رفتارش اصلاح شود.

13 سالگی به بالا

تا اینجا پایه و زمینه فرزندتان را آماده کرده‌اید. فرزند شما می‌داند که از او چه انتظاری می‌رود و اینکه شما به حرفی که درمورد تنبیهات و رفتار بد می‌زنید عمل می‌کنید. اینجا نباید همه چیز را رها کنید—برای نوجوانان هم تادیب به همان اندازه کودکان اهمیت دارد. درست مثل کودک 4 ساله‌ای که لازم است برای او زمان خواب تعیین کنید، فرزند نوجوانتان هم نیاز به تعیین حد و مرز دارد.

درمورد انجام تکالیف، ملاقات دوستان و ارتباط با جنس مخالف برای او قانون تعیین کنید و در این موارد از قبل با او حرف بزنید تا هیچ سوءتفاهمی ایجاد نشود. نوجوان شما ممکن است هر ازگاهی شکایت کند اما خواهد فهمید که کنترل او به دست شماست. حتی نوجوانان هم می‌خواهند که برای آنها محدوده تعیین شود و در زندگیشان قانون باشد، حتی اگر آزادی و مسئولیت بیشتری به آنها بدهید.

وقتی نوجوانتان قانونی را می‌شکند، گرفتن امتیازاتش بهترین روش برخورد به نظر می‌رسد. بااینکه مثلاً گرفتن ماشین از او برای یک هفته مشکلی ندارد اما مطمئن شوید که حتماً با او در این مورد حرف بزنید که دیرتر از وقت تعیین شده به خانه آمدن غیرقابل قبول است.

فراموش نکنید که کنترل بعضی از مسائل را به فرزند نوجوانتان بدهید. اینکار نه تنها تعداد دعواها و مشاجرات شما را کمتر می‌کند، بلکه باعث می‌شود به تصمیمات شما احترام بگذارد. می‌توانید او را آزاد بگذارید درمورد لباس‌ها، مدل مو یا وضعیت اتاق خودش تصمیم‌گیری کند. با بزرگتر شدن فرزندتان، این حیطه کنترل گسترده‌تر می‌شود.

خیلی خوب است که روی نقاط مثبت متمرکز شوید. بعنوان مثال، با اجازه دادن به او برای دیرتر برگشتن به خانه، به جای زودتر قرار دادن ساعت رفت‌و‌آمد بعنوان تنبیه، رفتاری مثبت نشان دهید.

نکته ‌ای درمورد تنبیه ‌بدنی

احتمالاً هیج نوع تادیبی بحث‌برانگیزتر از تنبیه‌بدنی نیست. در زیر به چند دلیل اصلی برای عدم انجام آن اشاره می‌کنیم:

• تنبیه بدنی به بچه‌ها یاد می‌دهد که وقتی عصبانی هستند می‌توانند دیگران را بزنند یا به آنها آسیب وارد کنند.

• تنبیه‌ بدنی می‌تواند صدمه جسمی به بچه‌ها بزند.

• تنبیه بدنی به جای اینکه به بچه‌ها یاد بدهد چطور رفتار خود را تغییر دهند، آنها را از والدینشان می‌ترساند.• برای بچه‌هایی که به دنبال جلب توجه هستند، تنبیه‌بدنی حتی نوعی پاداش است - در هر حال برای آنها توجه منفی بهتر از فقدان توجه است.

 

KidsPersia.com

+ نوشته شده در  جمعه یکم اردیبهشت 1391ساعت 19:53  توسط ماهان | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
سلام همتون رو دوست دارم و آرزو می کنم راه درست زندگی رو پیدا کنید و عاقیبت به خیر بشید ؛ اینجا وبلاگیه مخصوص دختر ، پسرای نراقی شهر من که الان ازش دورم ....پس هر چه می خواهد دل تنگت بگو ......

نوشته های پیشین
بهمن 1391
دی 1391
آبان 1391
مهر 1391
شهریور 1391
مرداد 1391
تیر 1391
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
پیوندها
سرنوشت
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM